Sakslased lekitasid “kogemata” uue Toyota Supra esimesed pildid

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mõni päev tagasi juhtus sakslastel väike “ups!”: nimelt lekitas Saksamaa margiesindus kaks esimest pilti Toyota Supra sportautost. Kaunitari ametlik esmaesitlus toimub vähem kui kahe nädala pärast jaanuaris, Detroiti autonäitusel.

Toyota tootis aastakümneid tagasi pisut põnevamaid autosid kui täna, tolleaegse mudelivaliku tipp oli Supra, millest sai tõeline legend.

Armastatud sportauto ajaloost oleme kirjutanud varem pikemalt. Uue generatsiooni kamuflaažitud eksemplariga käis meie ajakirjanik Hispaanias ka proovisõidul.

Supra tootmine lõpetati 2002. aastal, kuid alates 2015. aastast hakkasid liikuma jutud, et legendile antakse uus elu.

Esmakordselt näidati ideeautot GR Supra Racing Concept möödunudkevadisel Genfi autonäitusel, novembris aga kinnitas Toyota pärast pikka ootamist, et uut Suprat näidatakse lõpuks ometi 2019. aasta Põhja-Ameerika rahvusvahelisel autonäitusel (NAIAS), mis toimub Detroitis 14.–27. jaanuaril.

Supra comeback lisab kahtlemata Toyotale kui automargile tervikuna vürtsi juurde. Uue põlvkonna Toyota Supra väljatöötamisel tehti koostööd BMW-ga, samalt platvormilt pärineb BMW Z4.

Ka mootor on BMW poolt, samas Supra traditsioone jätkates on tegemist 3-liitrise reaskuuesega. BMW Z4 jõuallikal on võimsust 387 hj ja pöördemomenti 500 Nm, Supra andmeid veel avalikustatud ei ole ent saksa meediaväljaanne pakub võimsuseks 335 hj.

Räägitakse ka hübriidajamist, mis peaks Supra kapoti alla maanduma koos BMW 2-liitrise 4-silindrilise turbo – bensiinimootoriga. Selle võimsusnäitajad peaksid reaskuuese veidi ülegi lööma.

Auto hinnaks ennustavad sakslased umbes 55 000 eurot. Ent esimene Supra peaks üldse oksjonil müüdama – Ameerikas toimuval traditsioonilisel Barrett-Jacksoni enampakkumisel võib selle hind küündida pealt saja tuhande dollari.

Ennustused ennustusteks, pikk ootamise aeg hakkab lõpuks läbi saama ning tänu Saksamaa Toyota “ups!” “kogemata juhtus” pildilekkele saame uut Suprat korraks täies hiilguses näha.

Piltidelt nähtub, et Supra disainis on äratuntavaid jooni mõne aasta tagusest kontseptmudelist FT-1, aga ka klassikalisest Suprast. Sõitjateruumi kujunduses näib olevat nii BMW kui ka Toyota tunnusomaseid jooni.

Jääme põnevusega ootama ametlikke fotosid, sest esmaesitluseni on jäänud vaevu 2 nädalat. Veel jõuab üle vaadata odavad lennupakkumised Ühendriikidesse ja NAIAS-ele kohale lennata.

Loe siit Veli V. Rajasaare proovisõitu Supra prototüübiga

Sakslaste “ups!” materjali sirvis Lena Murd

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.