Tšehhi autotootja astub suure sammu keskkonnasõbralikumasse tulevikku ning esitleb sel kevadel Genfi autonäitusel oma uut hüübriidajamiga krossoverit Škoda Vision X. Ideeauto peaks tootmisse jõudma mõne aasta jooksul.

Škoda Vision X näitab tootja uut disainikeelt. Autol on võimsad proportsioonid ja ruumilised pinnaviimistlusefektid. Sõitjateruumis on põnevad valguslahendused ning võimalus varieerida värve oma soovi järgi.

Vision X viib Škoda järgmisse segmenti: mudelivaliku laiendamine kiirestikasvavas krossoverite segmendis on  Tšehhi autotootja strateegilise arengukava Strategy 2025 nurgakivi.

MOODNE HÜBRIIDAJAMIGA LINNAAUTO

​Uus ideeauto, hübriid-krossover Škoda Vision X tutvustab uusi suundi autotootja lähituleviku mudelivalikus. Lisaks äsjastele edukatele uutele Kodiaq ja Karoq linnamaasturitele sisenetakse selle uudismudeliga taas uude segmenti.

​Kompaktne krossover on ideaalne kaaslane aktiivse elustiiliga linnainimesele. Konkreetse kujundusjoonega välisdisaini ilmestavad selged pinnavormid, mis toovad hästi esile FlexGreen-värvitooni hübriidmudeli dünaamilise iseloomu.

Kontrastvärvi, antratsiithall katus lisab välimusele sportlikkust. Jõulise ilme loovad iseloomuliku disainiga põrkerauad, laiad astmelauad, suur klaasist panoraamkatus ning 20-tollised valuveljed. Nurgeliste joontega disain on inspiratsiooni ammutanud traditsioonilisest Tšehhi klaasikunstist.

SÕITJATERUUMI KOSMILINE VISIOON

Škoda Vision X interjöörikujundus väljendab ilmekalt tootja uut disainikeelt. Sõitjateruumis loob jõulise mulje lai, ergonoomilise kujundusega näidikulaud koos eraldiseisva värviekraaniga.

Info- ja meelelahutussüsteem ning ühenduvuslahendused on selle ekraani kaudu käepäraselt ning intuitiivselt juhitavad. Taustavalgustusega, kristallklaasist elemendid koos värviekraaniga loovad salongiatmosfääris valgusefekte.

Tšehhi autotootja esitletav ideeauto kujutab endast visiooni modernsest krossoverist. Lisades juba kolmanda mudeli oma edukasse SUV-de valikusse, soovib Škoda jõuda uute tarbijateni ning pakkuda neile veelgi ahvatlevamat valikut.

Mudelivaliku laiendamisel on fookus suunatud kiiresti kasvavale SUV segmendile, see on ühtlasi Škoda strateegilise arengukava Strategy 2025 nurgakiviks.

Aastaks 2025 kavatseb Škoda turule tuua nii täiselektrilised kui ka pistikhübriidmudelid. Selleks ajaks peaks iga neljas uus Škoda, mis maailmas müüakse, olema kas pistikhübriid või täielikult elektriajamiga varustatud.

Allikas ja meedia: tootja. Tõlkis Lena Murd

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.