Eesti vanim motomess, tänavu 15. aastat toimunud Motoexotica on endiselt populaarne – märtsi lõpus toimunud messi külastas kolme päeva jooksul 7041 külastajat.

See on küll mullusest veidi väiksem arv, kuid olgem ausad – tänavu pidi Tartus toimunud mess pistma rinda kaks nädalat varem Tallinnas aset leidnud motomessi ja nädal varem toimunud meremessiga.

ASi Tartu Näitused kommunikatsioonijuhi Henrik Urbeli hinnangul võisid messi lugeda kordaläinuks nii eksponendid kui ka külastajad. Nii sündis ka sellel korral messil mitmeid tehingud – maha müüdi mitu uut mootorratast ja ATV’d ning populaarseks osutus ka kasutatud kaherattaliste müügiala, kus leidsid uued omanikud mitmed tsiklid ja sääreväristajad.

Motoexoticast võttis tänavu osa 54 ettevõtet ja organisatsiooni, kelle seas olid uue mototehnika müüjad, lisavarustuse ja hooldusvahendite pakkujad ning ka mitmed organisatsioonid ja klubid.

„Korraldustiimi liikmena on mul hea meel selle üle, et osalejad näevad oma ekspositsioonidega palju vaeva ning nii mõndagi neist võib nimetada lausa kunstiteoseks. Võtame kas või Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto oskuslikult üles ehitatud väljapaneku, mis viis väikesele ajarännakule läbi Eesti motokrossi ajaloo,” rääkis Urbel Acceleristale.

Ta nentis, et suurepärast tööd tegid kõik eksponendid ning külastajatel, kes võtsid piisavalt aega uudistamiseks ja süvenemiseks, jagus messil tegevust tundideks.

Messihallides oli ühtekokku rohkem kui 200 ühikut tehnikat – mootorrattad, -rollerid, mopeedid, ATV ja UTV’d, matkaautod, kardid jne.

MOTOHING JA TEHNIKAHUVILINE ON TERETULNUD!

Motoexotica on kogu oma ajaloo jooksul olnud mitmekülgne, tuues publiku ette nii mototehnika ja lisavarustuse müüjad kui ka motoklubid. Kes on Tartu motomessil käinud, teab, et külastajate hulgas on märkimisväärsel hulgal mootorrattureid.

Urbeli sõnul jagunevadki külastajad laias laastus kahte lehte – mootorratturid ja huvilised. Esimeste jaoks on Motoexotica kindlasti hea sündmus sõprade-tuttavatega kohtumiseks, uute tsiklite uudistamiseks ning varustuse täiendamiseks.

Teise osa publikust moodustavad inimesed, kes tulevad messile lihtsalt uudistama ning melu nautima. Kindlasti on nii mõnigi külastaja messilt „motopisiku” külge saanud.

Järgmise aasta plaanidest rääkides kinnitas Urbel, et kindlasti toimub mess ka järgnevatel aastatel. Toimumiskuupäevad avaldatakse Motoexotica Facebooki lehel ning veebis www.motoexotica.ee.

„Pärast äsjalõppenud messi on hea teha järeldusi ning koguda ideid järgnevateks aastateks. Kindlasti soovime väljapanekuid mitmekesistada, tuues messile varasemast enam mototehnika ning lisavarustuse ja mototarvikute pakkujaid. Samuti arendame edasi projektirataste näitust ning kasutatud mootorrataste ala, mis osutusid tänavu äärmiselt populaarseks. Ka vihjed Eesti teedel liikuvatest põnevatest kaherattalistest on oodatud!”

Vaata Motoexotica ametlikku galeriid siit

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.