Uus Volvo S90 saab olema Volvo Carsi sissepääsupiletiks preemiumsedaanide klubisse. S90 turuletoomisega on Volvol kindel plaan raputada  turusegmenti  omanäolise ja luksusliku sõidukiga.
Rear Quarter Volvo S90 Mussel Blue 2
Volvo S90 Mussel Blue tagant – külgvaates

Rootsi autotootja on rohkem tuntud oma maasturite ja universaalide poolest, S90 on suur samm edasi – või täpsemalt, suur samm uude ajastusse ja turusegmenti. Varustusega, mis hõlmab uusi tehnoloogiaid alates tippklassi turvalisusest kuni pilvepõhiste rakenduste ja teenusteni, on S90 järjekordseks tõestuseks Rootsi autotootja jätkuvast arengust.

“XC90-ga andsime selgelt oma kavatsustest teada. Nüüd oleme kindlalt mängulauas. Viimase viie aasta jooksul oleme investeerinud 11 mld dollarit, oleme muutnud Volvo Carsi olemust ning täidame nüüd oma lubadust peadtõstva ja asjakohase Volvo Cars brändina,” räägib Volvo Car Groupi president ja tegevjuht Håkan Samuelsson.

Interior Blond Volvo S90
Volvo S90 interjöör

[dropcap]POOLAUTONOOMNE SÕIT [/dropcap] Täiesti uus Volvo S90 pakub muuhulgas poolautonoomset sõidufunktsiooni Pilot Assist. See süsteem aitab hoida autot õiges sõidureas ka kiirteedel, kuni 130 km/h juures, ja ei pea enam järgnema eessõitvale autole. Pilot Assist on sammuke lähemale täisautonoomsele sõidule, mis on Volvo jaoks üks võtmetähtsusega arendussuundadest.

[dropcap]PISTIKHÜBRIID [/dropcap] S90 tuleb teedele võimsa T8 Twin Engine pistikhübriidjõuallika, ühe luksuslikuima salongi ning võrguühendusega teabe- ja meelelahutussüsteemiga suurte sedaanide turuosas.

Emblem Twin Engine T8 Volvo S90 Inscription White
Twin Engine T8 Volvo S90

“Tahtsime sellesse, suhteliselt konservatiivsesse turuossa tuua midagi täiesti uut ja pakkuda visuaalset väljendust, millest õhkub eesrindlikkust ning enesekindlust. Oleme S90ne viinud uuele tasemele, pakkudes kõrgklassili luksuslikku kogemust, mis tagab mugavuse ja juhitavuse,” kõneleb Volvo Car Groupi disaini asepresident Thomas Ingenlath.

[dropcap]SUURE LOOMA TUVASTUS [/dropcap] City Safety süsteemile on S90ne puhul lisatud uue funktsioonina suure looma tuvastus. Süsteem suudab tuvastada nii öösel kui päeval suuri loomi, näiteks põtra, hobust, metskitse jne. City Safety tehnoloogia täiustus annab intuitiivse hoiatuse ning pidurdusabi kokkupõrke vältimiseks.

Exterior Large Animal Detection Volvo S90 1
Volvo S90 Suure looma tuvastus

[dropcap]HEA SÕIDUDÜNAAMIKA [/dropcap] Nagu eelnevad uudismudelid, on ka S90 lõiganud kasu Volvo Carsi hiljutisest investeeringust kõrgetasemelisse šassiisimulaatorisse: “S90 on teinud suure arenguhüppe sõidudünaamikas, jõudluses ja sõidus. Me oleme täiesti nullist Volvo sõidukogemuse ümber kujundanud, et saavutada täpsuse, juhitavuse ja mugavuse tunnetus,” selgitab dr Peter Mertens, Volvo Car Groupi teadus- ja arendusosakonna asepresident.

Interior centre display and air blades Volvo S90
Volvo S90 infolustiväli

[dropcap]TELLIMINE TALVEST ALATES [/dropcap] Detroidi NAIAS-e autonäitusel, 2016. aasta jaanuaris, jõuab uus S90 esmakordselt suurema publiku ette. Euroopas saab autot näha kevadisel Genfi näitusel Esimesed uued Volvo S90ned peaksid Eestisse jõudma 2016. aasta suvel. Tellimusi hakatakse klientidelt vastu võtma juba 2016. aasta talvel.

Location Rear Volvo S90 Mussel Blue
Volvo S90 Mussel Blue tagantvaates

[dropcap]![/dropcap] Vaata ka väikest isutekitajat, mida Poola Volvo esindus on Youtube’is lahkelt jaganud (õnneks on taustaks vaid muusika ning sisuks kadestamapanev sõidunauding):

[dropcap]![/dropcap] Otseülekannet Volvo S90 esmaesitlusest sai jälgida 2.detsembril, kell 19:30 Youtube’ist. Vahendame rootslaste Teknikens Värld ajakirja kokkuvõtte toimunust:

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Vägisi tahaks asjadest ette rutata ja öelda, et siit tuleb maailma naiste üks järgmise aasta vaieldamatuid lemmikuid. Eriti erutav on teadmine poolautonoomsest sõiduvõimalusest. See jätab käed vabaks mõnegi pai jaoks, mida partnerile või lapsele salamisi salongipehmuses kinkida. Imehea näeb see kõik välja igatahes, vaatad pilte ja uneled esimesest sõidust uue S90-ga… Ootame hiiglasuure põnevusega!

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.