Lugemissoovitus: 9. novembri Autoleht õpetab autojuhti end ise aitama

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Autoleht on iga nädal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest. 9. novembri Autolehe peateemaks on juhi võimalus end ise väiksema probleemi korral aidata. See, muide, ei olegi nii lihtne.

autoleht kaas* Eksperiment: vahetame kaitsme ja esitulelambi. Nii lihtsa asjaga kui sigaretisüütli kaitsme ja esitule lambi vahetamisega – klaasipesuvedeliku juurdevalamisest rääkimata – võiks ju omanik hakkama saada iga auto puhul? Haa, tühjagi! Testisime 10 autot ning tulemus sai pehmelt öeldes vapustav.

* Test: Honda NSX vs. Nissan GT-R. Legendid on mõlemad, nii GT-R kui ka NSX. Viimane sündis aga äsja uuesti. Esimeses võrdlustestis kohtuvad Honda ja Nissani alfaisased, kellest üks peab testi lõpuks paratamatult alistuma. Kumb?

* Volkswageni otsus lahkuda autoralli MM-sarjast polnud üllatus iseenesest, aga kindlasti tekitas rallimaailmas suure lainetuse see, kui ootamatult ja kiiresti kirves langes. Näiteid sarnastest juhtudest leidub rallispordi ajaloos kamaluga, ainuüksi WRC-auto ajastul on tehasetiime tulnud ja läinud. Rein Luik teeb ülevaate autotootjate lahkumistest ja lahkumiste põhjustest.

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Uus Audi Q5, efektiivsuse etalon
  • Sõiduproov. Peugeot 3008
  • Kasutatud auto. 100 000 km test. Kuidas pidas vastu Hyundai i30
  • Nõunik. Mis on ja kuidas toimetab Opeli OnStar?
  • Persoon. Eesti tippkaardilugeja Simo Koskinen: ma ei lahku rallist pettununa
  • Reportaaž. Ainulaadne uunikumbusside näitus Noblessneris
  • Ajalugu. Elektri- ja hübriidautod. PSA Tulip (1995)

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja kaanepilt: Autoleht

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.