Industriaalmaastikes on oma võlu, ja palju valu: mida teha linnaruumis konutavate vanade tööstushoonetega ja nende räsitud ümbrusega? Tartu linnakodanikud on otsustanud sõna sekka öelda ja kaasava eelarve toel ühist elutuba mõnusamaks muuta: 16. juunil avatakse Aparaaditehase Taskupark.

2016. aasta Tartu kaasava eelarve hääletusel osalenud Aparaaditehase Taskupargi projekt sai kokku 973 linnakodaniku toetuse, millega kaasnes 75 000 euro suurune rahastus.

Kohe pärast võidu selgumist alanud projekteerimis- ja ehitustööd jõuavad sel nädalal finaalini ja Kastani-Vaksali piirkonna esimene avalik park avatakse pidulikult reedel, 16. juunil, kell 18.00.

Taskupargi muudab omapäraseks tema ajalooline taust ja asukoht – endise tehasehoovina oli tegemist tööstusmaastikuga, mis on tänaseks saanud täiesti uue näo.

Lisaks erinevatele kõvakatetele on Taskupargis olulisel kohal rohelus – leidub nii murukatet ja teisaldatavaid peenrakaste, hoovi istutatakse viljapuud ning juba on koha leidnud kasvuhoone.

Külastajaid ootab palju erinevaid tasapindu istumiseks ja pinksilauad aktiivseks tegevuseks. Väiksemate rõõmuks on Taskupargis liivakastikompleks ja tehislombid.

Aparaaditehase Taskupargi projekteerisid Kino maastikuarhitektid, sadeveesüsteemi rajas Silame Ehitus OÜ ja pargi ehitas Kivipartner OÜ.

Taskupargi avamisel lõigatakse linnajuhtide ja Aparaaditehase esindajate poolt läbi sümboolne piire, misjärel istutatakse üheskoos viimased puud.

Eeskava lõpetab ansambli pUULUUp esinemine hoovilavalt. Tehase poolt pakutakse külalistele kergeid suupisteid, avatud on restoranide Karritehas, Trikster Tihane, Aparaat ja MyItaly terrassid. Aparaaditehase Taskupargi programm jätkub juba laupäeval, 17. juunil, järjekordse Müürilille täikaga.

ACCELERISTA KOMM Tartu, me Tartu, küll sa muutud mõnusaks! Kaasaegne linnakeskkond, mis on mõeldud inimestele, kus saab liikuda ja liigelda kõigega, millega parasjagu vaja – eks ole see idealistlik suundumus!

Praegu näib, et tartlased on pealinlastele oma kaasava eelarvega igapidi silmi ette tegemas ning neid kohti, kus Tartus lihtsalt väga mõnus on, tekib järjest juurde. Soovitame soojalt külastada Aparaaditehast ja muidugi Taskupark üle vaadata. Ikka jalgrattaga või jalgsi sinna ja siis mõnu alga!

Aparaaditehase Taskupargi avamise FB-event
Müürilille täika FB-event

Allikas ja meedia: Aparaaditehas

Jaga

AVALDA ARVAMUST!