Lugemissoovitus: jaanieelne Autoleht viib ajas tagasi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.
Jaanieelne Autoleht pakub muhedat retrolugemist – retroeris kohtuvad 1990. aastate kõvad autod ja vaadatakse, kuidas kulges 110 aasta tagune ränkraske mammutsõit Pekingist Pariisi.

autoleht* Kõvade meeste kõvad autod. Selleks et 1990. aastatel Mercedese E-klassi või BMW 5. seeriaga sõita, pidi olema väga kõva mees ning kahtlemata on „kõvad” ka need, kes säärast peaaegu et juba vanatehnikat praegu veel hinges hoiavad. Kuidas paistavad omaaegsed unistuste autod tänapäeval. Kohtuvad BMW E34, Mercedes-Benz W124, Opel Omega ja Saab 9000.

* Peking-Pariis 1907, seiklus, mis ei unune eal. 19. sajandi lõpul ja 20. algul oli periood, mille vältel pidi automobiil tõestama, et on praktiline – või loovutama inimeste ja kaupade vedamise õiguse alatiseks rongidele. Tõestamiseks võeti 110 aastat tagasi ette teekond Pekingist Pariisi. Kuidas ränkraske mammutsõit kulges?

* Volvo lipuveoki seitse aastat kestnud taassünd. Kas arvate, et väikse veoauto taastamine on lihtne? Mitte eriti, kui see on omal ajal käsitööna valminud, väga kehvasti säilinud ja lisaks nii haruldane, et eeskuju pole kusagilt võtta. 1953. aasta Volvo PV445 C restaureerimiseks kulus Aivo Kossali meeskonnal seitse aastat.

Lisaks veel
  • Numbri auto Hyundai Kona
  • Sõiduproov. Arteon, kas luukpära-Passat või uus lipulaev?
  • Retrosõit. Subaru SVX, auto haruldasest liigist
  • Retroeri. Jaburad 1990ndad ehk dollarite ja Sierrade aeg
  • Retroeri. Vanasõidukid Läänemaal
  • Kasutatud auto. Mercedes-Benz SL on ahvatlev, aga riskantne valik
  • Nõunik. Test: autojuhi jaanijoogid
  • Ehitatud Eestis: Honda CRX Type R Samara
  • Jõudude vahekord kardispordi meistrisarjas
  • Olulised F1-autod. Ülekaalukalt võimsaim Mercedes W05 (2014)

Järgmine Autoleht ilmub 5. juulil.

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.