blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

POPID AUTOD 2019: Subaru. Müüduim mudel ja selle ülalpidamiskulud

Eesti paistab Euroopas silma suure Subaru-märki kandvate autode hulgaga ühe elaniku kohta. Tänavu seitsme kuuga on müüdud 468 seda marki autot. Müüduim mudel on juba mitmendat aastat Outback. Vaatasime, palju maksab viieaastase liisingperioodi jooksul auto ülalpidamine.

Subaru figureerib vahelduva eduga Eesti uute autode müügitabelite esikümnes. Selle aasta seitsme kuuga on AMTELi andmetel müüdud ligi pool tuhat Taevasõela.

Maanteeameti registris on hetkeseisuga 10 899 Subarut, neist umbes poole moodustavadki Legacy/Outback kõikjalsõitjad. Subarute vanus on võrreldes Eesti keskmise 12,4 aastaga väike: vaid 7 aastat. Umbes nii kaua on see mark Maarjamaal ka tõsiselt buuminud.

Põhjuseid ei pea pliiatsist imema: Subaru käib meie ilmastikuga kokku nagu sukk saapaga. Kehv suusailm ja lagunevad teed ei ole sümmeetrilise nelikveoga sõiduki jaoks mingi probleem.

Populaarseim on Outback

Kõige populaarsem mudel on mitmendat aastat järjest 2,5-liitrise vabalthingava mootoriga ja CVT – kastiga Subaru Outback.

Kampaaniate ajal saab “valmispakendatud” auto soetada alla 30 000-eurose hinnaga, tippmudeli (Summit) eest tuleb lauda käia umbes 37 000 eurot.

Seega pole tegu liiga odava autoga ent kui vaadata Outbacki ülalpidamiskulusid viieaastasel liisingperioodil ja võrrelda neid mõne teise margi kuludega, selgub, et Subaru on veidi kallim osta, aga odavam ülal pidada.

Outback on Subaru mudelivalikus n-ö lipulaev, mis ühendab mugava kulgemise suurepäraste sõiduomaduste ja kaasaegse turvalisusega: mugavus- ja turvaabide osas teeb Taevasõel silmad ette suuremale osale jaapani autodest.

3 aastat garantiid ja tasuta hooldused

Subaru annab autodele 3 aastat või 100 000 km läbisõitu garantii. Esimesel kolmel aastal on kõik hooldused tasuta. Näita auto kord aastas ette ja lase ära hooldada.

Neljanda hoolduse hind (sis. km) on 390 eurot ja viies 240 eurot. Hoolduseid teostatakse kord aastas või 15 000 km täitumisel.

5 aasta jooksul Subaru suurt hooldust ette ei näegi. Kuna mootorid on ketiga, pole ka muret hammasrihmade vahetusega.

Rehvid, piduriklotsid

Subaru Outbacki esimeste piduriklotside hind koos vahetusega jääb vahemikku 145-220 eurot ja tagumiste klotside maksumus ja nende vahetus maksab umbes 145-175 eurot.

Sõltuvalt sõiduviisist on võimalik 5 aasta jooksul hakkama saada ka ühe jooksu talve- ja suverehvide ostuga. Outbacki puhul peaks arvestama keskmiselt 600 eurot mõlemal juhul ühe rehviringi kuluks. Rehvivahetuse eest  tuleb praeguse hinnataseme juures arvestada 59 euroga korra eest.

Tüüpvead

Mudeli esimesel tootmisaastal esines mõningaid probleeme audiosüsteemi töös, kuid need said hõlpsasti lahendatud tarkavarauuenduse paigaldusega. Muid olulisi tüüpvigu Subaru Outbackil ei ole.

Soovitus: sõida maastikule

Subaru Outback on sobiv inimesele, kes teeb pikemaid sõite, matkab looduses ning kellele meeldib autoga reisida.

Soovitav on Outbackiga julgelt teelt maha keerata ning maastikul sõita. Outback on maastikusuutlik, pideva nelikveoga ning selle kliirens on kõrgem kui enamikel linnamaasturitel.

Auto kabiin ja pakiruum on tõeliselt ruumikad ning vajadusel saab tagaistmeid alla klappides kahele inimesele täimõõdus magamisaseme tekitada.

Loe siit, mis maksab Opeli popima mudeli ülalpidamine ja siit, palju kulub Peugeot’ peale. Ülevaadet tänavuse müügiedetabeli hittmudelite kohta loe Eesti Päevalehest. Ka meie kanname kõikide autode andmed tabelisse kui ring peal.

Mis maksab saiapäts?
Hinnad eurodes koos km
Mark Subaru
Populaarseim mudel Outback 2,5 bensiin
Hind alates 29 900
Garantii (aastad) 3
Garantii (läbisõit km) 100 000
Hooldusvälp km 15 000
Hooldusvälp läbisõiduta kord aastas
Väike hooldus 3 aastat tasuta

III hooldus 390, IV 240

Suur hooldus 5 aasta jooksul ei ole
Piduriklotside vahetus (esimesed) 145-220
Piduriklotside vahetus (tagumised) 145-175
Suverehvid 17″ 600
Talverehvid 17″ 600

.

Täname abi eest Ringo Rahumeel, Subaru Nordic. Pildid: tootja

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com