Levinud autotarkus ütleb, et maailma kiireima auto tiitel on jagatud kolme masinatüübi vahel – valged kaubikud, varastatud autod ja rendiautod. Tundub, et USA autorendifirma Hertz püüab tiitli rendiautodele napsata.

Nimelt jätkavad Hertz ja Shelby oma rohkem kui pool sajandit kestnud koostööd ning hakkavad suve algusest muuhulgas rendiks pakkuma 900-hobujõulist eriversiooni Shelby GT500-st.

Shelby ja Hertz alustasid oma koostööd 1966. aastal, kui rendifirma autopark sai täiendust 1000 Shelby GT350 võrra. Musta värvi ja kuldsete triipudega autod müüdi pärast pensionile saatmist avalikkusele edasi kui Shelby GT-H erimudelid.

2006. aastal koostöö jätkus, kui Hertzi jaoks toodeti 500 kupee- ja 500 kabriolettkerega GT-H mudelit viienda põlvkonna Shelby Mustangist, mis kõik said 4,6-liitrise 319-hobujõulise vabalthingava V8.

Hertz Shelby Mustang GT-H 2006

Nüüd täiendatakse rendifirma mudelivalikut jälle kahe erilise Mustangiga. Esimene neist on sisu poolest sama mis Mustang GT – viieliitrine V8, 450 hj ning saadaval kas laugpära või kabrioletina. Väliselt eristab seda vaid erivärv ja mõned Hertzi ja Shelbyga seotud detailid. Tavalist GT-H-d toodetakse 400 eksemplari ja nende päevahind jääb keskmiselt 99 USD ehk 95 euro juurde.

Ford Mustang GT-H

Kuid kõige rajum versioon kannab nime GT500-H ja põhineb loomulikult Shelby GT500-l. Ilmselgelt jäi originaali mehaanilise kompressoriga 5,2-liitrise V8 poolt pakutud 760 hobujõust väheks – uue kompressori, õhuvõtu, vahejahuti ja suurema drosseli toel pakub GT500-H nüüd 900 hobujõudu.

Shelby GT500-H

Väliselt eristab seda tavalisest GT500-st eriline värvilahendus, uued veljed, märgid ja süsinikkiust kapott. Kokku toodetakse 25 erimudelit, millest 19 värvitakse mustaks ja 6 valgeks. Nende päevahind saab keskmiselt olema umbes 399 USD ehk 383 eurot.

Arvestades Mustangite kuulsust rahvahulkade mahaniitjana ei tundu ülivõimsate eriversioonide välja rentimine kõige mõistlikuma mõttena – mingeid erinõudmisi rentnikule pole. Võimsaimad mudelid jõuavad valitud lennujaamadesse, partnerlus kestab kolm aastat ning kõigi eelduste kohaselt jõuavad ühte tükki jäänud Shelbyd seejärel avalikult müüki.

Fotod: Hertz

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.