TLT: Ühissõidukijuhid peaksid ka vaktsiini eelisjärjekorras saama

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tallinna Linnatranspordi AS, kus töötab enam kui 1300 bussi-, trammi- ja trollijuhti, tegi eile valitsusele pöördumise, milles taotleb esmajärjekorras ka ühissõidukijuhtide vaktsineerimist koroonaviiruse vastu.

„Ainuüksi Tallinnas töötab enam kui 1300 ühissõidukijuhti, kes igapäevaselt tagavad elutähtsa teenuse toimimise. Üle Eesti on ühissõidukijuhtide arv kordades suurem. Need inimesed tagavad igapäevaselt selle, et nii arstid, meditsiinitöötajad aga ka häirekeskuse ja teiste eluliselt oluliste teenuste osutajad jõuaksid turvaliselt tööle ja koju,” ütles TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš.

“Seni oleme pealinna ühissõidukites taganud sõidukijuhtide eraldatuse reisijatest ja tihendanud sõidukite puhastusgraafikuid, et vähendada viirusesse nakatumise riski. Ometigi on äärmiselt oluline, et kõik eesliinitöötajad, sh ühissõidukijuhid saaksid esmajärjekorras vaktsiini poolt kaitse, mis aitab hoida neid tervena ning Eesti ühiskonda avatuna,“ rõhutas Boroditš.

Ta lisas, et ühistranspordisõidukijuhid tagavad nii pealinnas kui üle Eesti elanikele liikumisvabaduse ja transpordi kättesaadavuse, mistõttu on nende vaktsineerimine teiste eluvaldkondade toimimiseks vajalik.

„Tallinna ühissõidukijuhtide keskmine vanus on 54 eluaastat. Sõidukijuhid teenindavad igapäevaselt tuhandeid inimesi ehk kontaktide arv ja võimalik risk nakatuda on suur,“ nentis Boroditš.

Ta avaldas lootust, et valitsus ning terviseamet peab vaktsineerimiskava koostades silmas just elutähtsate teenuste osutamise ja ühiskonna arengut soosivates valdkondades töötavate inimeste eelisjärjekorras vaktsineerimisvajadust.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.