Alles eelmisel nädalal tuli häid uudiseid Hyundai Motor Groupilt, kes pikendavad nii Hyundai kui Kia mudelite garantiisid. Nüüd tuli kriisi leevendamiseks mõeldud initsiatiiviga välja ka Mazda.

Hetkel pakutakse seda küll vaid Ameerika Ühendriikides, kuid üldisi trende arvestades võib see kiiresti laieneda ka Euroopale.

Nimelt on Mazda otsustanud, et alates 16. aprillist pakutakse kõigile meditsiinitöötajate sõidukitele tasuta õlivahetusi ja desinfitseerimis- ja puhastusteenuseid – isegi kui nende auto pole Mazda. Hetkel kehtib see initsiatiiv kuni 4. maini, kuid kriisi pikenedes võib sellele tõenäoliselt lisa oodata.

Et oma töötajaid kaitsta, järgitakse kõigis Mazda esindustes tervishoiuspetsialistide ja valitsuse poolt ette nähtud protseduure. Kogu ettevõtmine läheb esialgsete prognooside kohaselt Mazdale maksma 5 miljonit dollarit.

Loodame, et Mazda ja Hyundai Motor Groupi eeskuju innustab ka teisi autotootjaid sarnaste algatustega välja tulema. Tervishoiutöötajad on niigi meeletult stressirohkes olukorras ning lisaks igapäevasele eesliinil olemisele peavad ka oma perekonda nakatumise eest kaitsma.

Kõigil ei ole võimalik peres mitut autot pidada, mis tähendab seda, et „saastunud“ sõiduvahend tuleb igapäevaselt desinfitseerida. Taolise raskuse inimeste õlgadelt eemaldamine on kindlasti mõistlik otsus, mis aitab neil keskenduda oma põhitööle.

See on lühikese aja jooksul teine hea Mazdaga seotud uudis – hiljuti tunnistas Jaapani autotootja, et arendab seni teadmata suurtootjaga koostöös uut SkyActiv tehnoloogial põhinevat ridakuus mootorit. Loodetavasti juba peagi on oodata uue Jaapani ridakuue möiret, mis jätkaks legendaarsete 2JZ ja RB26 jälgedes.

Praeguste heitmenormide tõttu on see keeruline ülesanne ning seni tundus, et just sel põhjusel on Jaapani ridakuue taassünd seni olnud välistatud. Loodame, et Mazda tõestab vastupidist ja jätkab heade uudiste lainel.

Kaanepilt: Sten Ottep

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.