Kolmapäev, 28. veebruar 2024
Mupo inspektorid korraldavad Tallinnas maskikandmise kontrollreide ning peavad arvet, kui mitu maski on tulnud “palja näoga” ühistranspordis sõitjatele jagada. 3. märtsi maski-statistika näitab et oivikud sõidavad trammiga, seevastu trollis ja bussis sellest reeglist väga ei hoolita.

Maskikandmise poolt ja vastu võib olla, aga üleüldine nõue näeb ette maski kasutamist siseruumides ja mujal, kus rohkem inimesi viibib lähestikku samas ruumis. Ühistransport läheb kirja ühise ruumina ja seal tuleb kanda maski.

Mupo inspektorid korraldavad Tallinnas maskikandmise kotrollreide ja teevad ühtlasi statistikat, kui palju tuleb neil omast käest maske laiali jagada ja inimestele selle kandmise vajadust meelde tuletada.

3. märtsi reidide maski-statistika järgi on kõige eeskujulikumad sõitjad trammis. Hobujaama peatuse 108st üle kontrollitud trammist leiti kõigest 60 inimest, kellele oli vaja maskikandmist meelde tuletada ja see ninale anda.

Seevastu Vabaduse platsi kaubamaja suunalises nn Söögiplatsi peatuses, kuhu tulevad trollid Mustamäelt ning bussid Õismäelt, sündis maskijagamise rekord. Seal kontrolliti 58 bussi-trolli ja jagati lausa 206 maski.

Kolmeliikmelise grupi vanem Sirje Ennet, kes muidu igapäevaselt piletikontrolli ülesandeid täidab, ütles, et täna tundus ühistranspordis rohkem rahvast olema. Lisaks kiitis ta endal abiks olnud abilisi:

„Mul olid väga agarad ja toredad abilised – kuidas sa rõõmsatele maskipakkujatele midagi kehva halvasti ütled või nende pakkumisest keeldud!”

Maski võtsid isegi need inimesed, kellel mask ees oli – selgitades, et ollakse juba nädal aega ühe maskiga läbi aetud või et tahetakse järgmisele bussile minna ja maski vahetada. “Muidugi me ei keeldu sellisel juhul maski andmisest,” lisas Ennet.

Sirje Enneti sõnul astuti sageli ka peatuses juurde ja paluti maski: „On neid kes kannavad seda valesti, jäetakse nina katmata või on see lausa lõua otsas ja ikka leidub ka neid kes üldse maski ei kanna.”

Maskist keeldujaid või vastuütlejaid 3. märtsil transpordis õnneks ei olnudki. Vastupidi, oldi sõbralikud, sooviti head päeva, naeratati, lehvitati.

Sirje Ennet muigab, et nalja sai ka: „Sisenesime transporti ning ähmi täis inimesed hakkasid kähku oma rohelisi kaarte läbi piiksutama ja neid siis meile kontrollimiseks pakkuma. Oldi üllatunud kui hoopis maske pakkusime.”

Kokku kontrollisid mupo inspektorid koos abilistega 319 ühistranspordi sõidukit ning jagasid “paljasninadele” poolsada (468) maski.

Vabaduse väljaku Kaubamaja poole suunduvas peatuses vaadati üle 58 transpordivahendit ja anti 206 maski, Põhja-Tallinnas Nisu peatuses 54:91, linnavalitsuse vastas olevas Vabaduse platsi peatuses 49:61, Haaberstis Nurmenuku peatuses 50:50 ja Hobujaama kahes trammipeatustes kokku 108:60. Maskireididega jätkatakse.

Pilt: mupo

KOMMENTEERI SIIN