Pandeemia tõttu on kõik languses… Ei, oot, hoopis tõusmas? Ei, jälle langeb! Ameerika mäed ei lõpe ning seda kinnitavad ka Honda ning Toyota.

Hiinas on autode ostmine jälle tuure kogumas ning Honda teise kvartali kasum kasvas 28%, tõstes 2020. aasta kasumiprognoosi ca 3,5 miljardi euro juurde. See on enam kui kaks korda rohkem eelmisest prognoosist.

Honda prognoositav autode müük peaks sel aastal jääma 4,6 miljoni juurde, mis on siiski pisut vähem kui eelmisel aastal müüdud 4,79 mln.

Toyotal läheb samuti hästi – kuigi Tesla möödus turuväärtuse osas Toyotast hiljuti (ja maksab nüüd firmana rohkem kui seitse Jaapani suurimat autotootjat kokku) ning Toyota teise kvartali kasum kukkus 24%, kasvas nende kasumiprognoos 10,6 miljardi euro peale.

Põhjuseks on omakorda esimese ja teise kvartali võrdlus, mis näitab jõulist paranemist. Toyota peaks prognooside kohaselt müüma sel aastal 9,42 miljonit autot, jäädes siiski alla eelmise aasta 10,46 miljonile.

Tesla turuväärtuse kasvu kohta aga kasutas Toyota president Akio Toyoda järgmist analoogiat: “Tesla ütleb, et nende retsept on tulevik. Meie oleme aga korralik köök kogenud kokkadega. Kui asi puudutab menüüd, valivad selle meie kliendid. Tesla müüs eelmisel aastal 367 500 autot, meie üle 10 miljoni.”

Toyoda möönis siiski, et neil on Teslalt kindlasti palju õppida – eriti täiselektriliste sõidukite, tarkvarauuenduste ja taastuvenergia kasumlikkuse osas.

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.