blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

4. maist pääsevad suvesaarlased saartele, 18. maist on saared avatud

Saarte liikumispiiranguid muutuvad leebemaks. Esmaspäevast, 4. maist pääsevad saartele ka suvesaarlased, juhul kui neil on rahvastikuregistris vastav märge. 18. maist on liikumine saarte ja mandri vahel kõigile vaba.

Alates 4. maist saavad Saaremaa, Muhumaa, Hiiumaa, Vormsi, Kihnu, Ruhnu ja Manija saarte ning mandri vahel vabalt liikuda inimesed, kellel on saarel rahvastikuregistri järgi alaline elukoht või näiteks suvekodu – kui see on märgitud rahvastikuregistris lisa-aadressiks. Nendega koos võivad saartele sõita lähemad pereliikmed.

Alates 18. maist saavad saarte ja mandri vahel kõik vabalt liikuda. Saarte ja mandri vaheline liikumine avatakse samm-sammult, et ära hoida uue viirusepuhangu tekkimine. Valitsus võib otsust muuta kui viiruspuhang uuesti laieneb.

Kuni 4. maini saab saartele vaid eriloaga

PPA-lt on võimalik taotlesa eriluba saarelt mandrile või mandrilt saarele liikumiseks. Loa andmise otsustab PPA ametnik. Loa saamiseks tuleb esitada vabas vormis taotlus e-posti aadressile ppa@politsei.ee. 

Kui taotlus rahuldatakse, tehakse andmebaasi selle kohta märge, mis on patrullile näha. Loa saamisest antakse teada ka taotlejale.

Alates teisipäevast, 28. aprillist saab ka kohalik omavalitsus anda ühekordseid saarte ja mandri vahel liikumise erilubasid. Selleks tuleb kohalikule omavalitsusele saata avaldus.

Avalduses tuleb: põhjendada liikumisvajadus, lisada oma andmed (sh isikukood, auto registreerimisnumber) ja märkida, mis suunas millal soovitakse liigelda. Koroonaviirusesse nakatunu ja tema lähikontaktsed ei saa luba. 

Päevas antakse luba piiratud hulgale inimestest: Saaremaa vallas 25 inimesele, Hiiumaa puhul 20 inimesele, nii Kihnu, Ruhnu kui ka Vormsi puhul 10 inimesele ning nii Muhu kui ka Manija puhul 5 inimesele.

Piirangud kehtivad kuni eriolukorra juhi korralduse muutmiseni. Liikumispiirangu reeglite rikkumise eest võib ka määrata sunniraha kuni 2000 eurot.

Piirangud on kehtestatud saartele, mille kohalik võim on seda ise soovinud.

Kaanepilt: Virtsu sadam, Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com