Ära mine üle piiri: uued erkkollased sildid annavad Venemaa lähedusest märku2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Eesti ja Venemaa vahelise kontrolljoone tähistamisega on peaaegu lõpule jõutud. Piirirežiimi ala on tähistatud uute hoiatussiltidega selleks, et ennetada keerulistes looduslikes tingimustes eksitusest tingitud ebaseaduslikke piiriületusi.

2018. aasta kevadel jõudsid lõpusirgele tööd Eesti ja Venemaa vahelisel kontrolljoonel, kuhu paigaldati 780 piiriposti ja vahepiiriposti.

Lõpusirgel on ka maismaal piirirežiimi ala tähistamine uute hoiatussiltide ja –viitadega, et ennetada eksitusest toime pandud ebaseaduslikke piiriületusi.

Kokku paigaldatakse maismaad mööda jooksvale idapiirile 1130 hoiatussilti. Neist suurem osa jääb keerulise maastikuga Piusa ja Luhamaa piirilõikudesse.

„Piiririba joonele paigaldatud uued plastikpostil seisvad hoiatussildid on ilmastikukindlad ja vastupidavamad. Piiriposti mustvalge diagonaaltriibutus ja kumeral pinnal infotahvel on kaugele ja ka pimedas nähtav. Lisaks on hoiatussilte piirialal varasemast tihedamalt ning seda iseäranis neis kohtades, kus on looduslikult keerulisem piirijoone suhtes orienteeruda,“ kirjeldas PPA juhtivpiiriametnik Toomas Malleus.

Ta selgitas, et tihedamas metsas, kus nähtavus on kasinam, on hoiatusmärke enam ning lagedamatel ja hea nähtavusega aladel vastavalt vähem. Olenevalt maastiku eripäradest on hoiatusmärgid maismaapiirile paigutatud keskmiselt 150 meetriste vahedega.

Idapiiri palistavate hoiatussiltide esmaseks ülesandeks on ennetada kohalike, turistide, seeneliste ja teiste eksitusest tingitud piiririkkumisi. Samuti peaksid need edaspidi paremini välistama juhtumid, kus inimesed astuvad piiriposti kõrvale, et ühes sellega pilti teha.

Uued hoiatussildid, millel on kirje „Seis, Eesti piir“, annavad sõnumi, et märgist edasi liikuda ei tohi. Hoiatusmärgist möödudes või juba piiripostini jõudes ollakse režiimialas, kus kõrvalistel viibimine on rangelt keelatud.

Viimati tähistati Eesti poolel piiriala hoiatussiltidega umbes 20 aastat tagasi, kuid ilmastikuolude mõjul on need ajapikku lagunenud ja looduses halvemini eristatavaks muutunud.

„Soovitame piiriäärsetele aladele saabuvatel inimestel endale ka piiri kulgemine kaardil selgeks teha, et paremini ennetada eksimist. Seda muuhulgas ka neil, kes lähevad piiriäärsetest metsadest endale jõulupuud otsima,“ soovitas piiriametnik.

Allikas ja kaanepilt: PPA

Jaga

AVALDA ARVAMUST!