27. augustist 1. septembrini toimus Žukovskis rahvusvaheline lennunäitus MAKS, kus Ivan Oleinik fotoaparaadiga kohal käis. Globaalsete ettevõtete kõrval on põnev näha, kuidas areneb Venemaa lennundus.

Международный авиационно-космический салон, algselt MosAeroShow toimus esimest korda Žukovskis 1992. aastal ja nimetati kohe ümber MAKS-iks ehk rahvusvaheliseks lennu-ja kosmosetehnika näituseks.

Žukovski linn koos lennujaamaga jäävad Moskvast umbes 40 km kaugusele. Üritust korraldatakse riiklikul tasemel, vastutab selle õnnestumise eest Venemaa tööstus- ja kaubandusministeerium. Venemaa president ja peaminister austavad üritust iga-aastaselt. Seega, tegu on ääretult olulise näitusega.

Tänavusel MAKSil pildistanud Ivan Oleinik on 17-aastane tallinlane, kes õpib 53. keskkooli 11. klassis ning kes pea kogu õpingutest ülejääva aja on pühendanud lennukitele: ta on üks “spotteritest” ehk lennukivaatlejatest, keda päris tihti fotoaparaadiga lennuväljade lähedal kohata võib.

“Kõik, mis on lennukitega seotud, köidab mind. Spottimisega tegin algust eelmisel sügisel. Oma pildid teen Panasonic LUMIX FZ-81 fotoaparaadiga.”

Moskva näitusele ei sattunud Ivan juhuslikult: kui lennundus on veres, tuleb igal võimalusel kõik uudised üle vaadata:

“Esimesel päeval pildistasin Žukovski lennuvälja kõrvalt, teisel päeval olin juba ise lennuväljal kohal. Kui ühel päeval loeti kokku 173 000 külastajat, siis nüüd juba üle 200 000. Mastaapne šõu.”

Ajalugu ja tänapäev

Ühe osa MAKSi väljapanekust moodustab ajalooline lennutehnika: Venemaa oli omal ajal tuntud suurepäraste lennumasinate ehituse oskuse poolest, sinna juurde imestati aga, miks autotööstus sama võimas ei olnud. Ju oli küsimus prioriteetides.

This slideshow requires JavaScript.

Hävituslennukite õhušõud on alati ja igal pool üks oodatumaid sündmusi. Vene piloote peetakse sellel alal üle ilma kõvadeks tegijateks. No vaadake ise: tervitusest südamekesteni!

This slideshow requires JavaScript.

Näitus poleks ju näitus, kui ei näeks uusi lennukeid. Ivan püüdis pildile venelaste Irkut MC-21, mille tootmist on juba alates 2012. aastast ette valmistatud ning Airbus A350 XWB näidislennud.

This slideshow requires JavaScript.

Pildid: Ivan Oleinik/ Plane Spotting Estonia. Tema Instagrami kontot saad hakata jälgima siin

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.