Euroopa aasta auto ja Maailma aasta auto tiitlid, väga head tulemused Euro NCAP turvatestides, tootmise laienemine Hiinasse ja Ühendriikidesse – pole kahtlustki, Volvo rokib. Tänavu teises kvartalis teenis Rootsi autotootja rekordilise tegevuskasumi.

Rootsi noobelautotootja Volvo Cars teatas, et teenis 2018. aasta teises kvartalis rekordilise tegevuskasumi – 4,2 miljardit Rootsi krooni. See on ajaloo suurim tegevuskasum ning eelmise aasta sama ajavahemikuga võrreldes on seda 28,6% enam. Edu põhjuseks on tugev jaemüügi kasv kõikjal maailmas.

Volvo müügitulu tõusis teises kvartalis 26,9 protsendi võrra 66,0 miljardi SEK-ini, kuna jaemüük kasvas 14,6 protsenti 170 232 autoni. Tegevuskasumi rentaabluseks kujunes 6,4 protsenti, mullu samal ajavahemikul oli see 6,3 protsenti.

2018. aasta esimese kuue kuuga teenis Volvo Cars 7,8 miljardit SEK-i tegevuskasumit ehk 15,7 protsenti enam kui eelmise aasta samal perioodil, samuti on see kuuekuise perioodi suurim kasum läbi aegade.

Müügitulu 2018. aasta esimesel poolel kasvas 23,6 protsenti ja jõudis 122,9 miljardi SEK-ini, seda tänu firma kõigi aegade parimale esimese poolaasta müügitulemusele. 317 639 müüdud autot on 14,4 protsenti rohkem kui 2017. aasta esimeses pooles. Poolaasta tegevuskasumi rentaabluseks kujunes 6,4 protsenti.

„Need tulemused kinnitavad, et Volvo Cars on nüüd uue ülemaailmse jätkusuutliku kasvuperioodi jaoks heas positsioonis,“ ütles firma president ja tegevjuht Håkan Samuelsson. „Ma ootan uut müügirekordit ka kogu 2018. aastalt, kuna uue loosungi „Freedom to Move“ all oleme võtnud sihiks määratleda end kui mitmekülgset üle maailma tegutsevat mobiilsusteenuste pakkujat.“

Pärast Zhejiang Geely Holdingsi omandusse minekut aastal 2010 on Volvo Cars oma tegevuse põhjalikult ümber kujundanud.

Viimastel aastatel on laiendatud tootmist mitmel pool maailmas ning täielikult uuendatud kogu tooteportfell. 2018. aasta esimesel poolel tõi Volvo turule uue preemiumklassi universaali V60 ja sedaani S60, samuti avas Lõuna-Carolina osariigis oma esimese USA-s asuva tehase.

Hiljuti avaldas Rootsi autotootja oma lähiaastate eesmärgid, rõhutades käimasolevat üleminekut, millega pelgast autovalmistajast saab mobiilsusteenuste pakkuja.

Volvo Carsi eesmärk on positsioneerida end kui juhtivat tegijat maailma autotööstuses. Pikemaajalisem eesmärk on kasvatada täiselektriliste autode osakaal pooleni aastasest kogumüügist, üks kolmandik müüdud autodest peaksid olema isejuhtivad ning pooled klientidele pakutavad autod peaksid nendeni jõudma firma oma tellimisteenuse vahendusel.

Volvo eeldab, et need algatused kujundavad ümber suhtlemise kliendibaasiga. Eesmärk on luua järgmise kümnendi keskpaigaks kokku üle viie miljoni vahetu kliendisuhte, tekitades sellega uusi perioodilise tulu allikaid. Samuti annab see firmale palju suurema võimaluse arendada oma klientide tarvis välja ühenduvus- ja muid teenusi.

Täielik finantsaruanne on allalaadimiseks saadaval siit lingilt

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.