Volvo tegevjuht Håkan Samuelsson pälvis Genfis väärika aunimetuse3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Volvo Cars president ja tegevjuht Håkan Samuelsson on pälvinud Aasta Auto 2018 žüriilt aunimetuse 2018 World Car Person of the Year. Maailma Aasta autotegelase autasu anti üle Genfi rahvusvahelisel autonäitusel.

“Võtan selle austava nimetuse vastu tunnustusena kõige selle eest, mida kogu Volvo on viimastel aastatel saavutanud,” ütles Håkan Samuelsson. Ta rõõmustas auhinda vastu võttes selle üle, et Rootsi autotootja innovatsioone on laiemalt märgatud ja ära märgitud.

2017. aastal oli Volvo jaoks rekordiline müügiaasta, samuti teeniti kõigi aegade suurim kasum. Kogu maailmas müüdi möödunud aastal 571 577 Volvo märki kandvat sõidukit. Rootsi autotootjale on see järjekorras juba neljas rekordiline aasta.

UUED PLATVORMID JA ELEKTER

Håkan Samuelssoni juhtimisel on Volvos kasutusele võetud uued moodulplatvormid Scalable Product Architecture ning Compact Modular Architecture. Kolme aastaga on turule toodud seitse uudismudelit. Seitsme uustulnuka seas on nunnumaastur Volvo XC40, mis on esimene CMA platvormile ehitatud auto ning mis äsja pälvis Genfis Euroopa Aasta Auto 2018 tiitli.

Osana nendest uuendustest on nüüd Volvo globaalses mudelivalikus esmakordselt kolm SUV mudelit – tegemist on autoturu kõige kiiremini kasvava segmendiga.

Håkan Samuelssoni eestvedamisel tuli Rootsi autotootja 2017. aastal esimesena välja teavitusega, mille kohaselt alates 2019. aastast on kõik uued Volvo mudelid varustatud elektriajamiga.

See tähendab, et lähiaastatel hakkavad müügile jõudma hübriidajamiga Volvode kõrval ka esimesed täiselektrilised autod. Ühena esimestest saab 100% elektrilise variandi Volvo XC40.

Elektrile läheb üle ka legendaarne kähkusõitjate paradiisiauto, Polestar. Möödunud aasta kevadel lahutati Polestar Volvost ning anti teada, et kõik järgnevad ikoonilist märki kandvad autod on kas hübriidsed või täiselektrilised. Tänavu Genfis näidatigi esimest võimsa hübriidajamiga nooblit sportkupeed Polestar 1.

GEELYGA KOOS ISEJUHTIVATE SÕIDUKITENI

Håkan Samuelsson on süvendanud Volvo koostööd emaettevõttega Geely Holding ning teiste strateegiliste partneritega. Koos Geelyga 2017. aastal asutatud ühisettevõte võimaldab saavutada mastaabiefekti tehnoloogiate arendamisel.

Aastal 2017. sõlmis Volvo ka raamkoostööleppe sõidujagamisplatvormiga Uber, mille kohaselt on plaanis aastatel 2019 – 2021 müüa kuni 24 000 autonoomse sõidu valmidusega baassõidukit.

Samuti on Håkan Samuelssoni eestvedamisel loodud uuenduslik Volvo kasutamisviis, Care by Volvo, mis võimaldab autot nutikalt jagada, ilma seda omamata ning tasudes auto kasutamise eest kuupõhiselt.

Care by Volvo lahendus on saadaval uue väikemaasturi XC40 ning V60 universaali omanikele ning tootja sõnul on teenuse kasutamise lihtsus võrreldav igapäevase nutiseadme käsitsemisega.

TEGEVJUHILE MITMES AUHIND

Maailma Aasta Auto auhinda peetakse autovaldkonnas kõige prestiižikamaks autasuks maailmas. Håkan Samuelsson on enne 2018 Maailma Aasta autoinimese aunimetust pälvinud eduka juhtimise eest muuhulgas ka maineka Kuldse Rooliratta (Golden Steering Wheel) autasu aastal 2017.

Samuti teenis Håkan Samuelsson hiljuti organisatsioonilt CNET innovaatilisi tegevusi tunnustava aunimetuse Disruptor of the Year.

VOLVO AASTA 2017 ARVUDES

2017. majandusaastal saavutas Volvo Car Group rekordilise tegvuskasumi 14,061 MSEK (11,014 MSEK aastal 2016). Perioodi müügikäive ulatus 210,912 MSEK (180,902 MSEK).

Aastal 2017 müüdi kogu maailmas rekordiliselt 571 577 sõidukit, kasv 7,0 protsenti 2016. a. võrreldes. Need andmed toovad esile viimastel aastatel toimunud suured arengud Volvo Cars finants- ja tegevustulemustes, mis võimaldavad ettevõttel alustada järgmist kasvufaasi.

Allikas: Volvo. Kaanepilt: Ylle Rajasaar, Genf

Jaga

AVALDA ARVAMUST!