Reede, 3. veebruar 2023
Volkswagen jätkab oodatult tähelepanu (kõrvale)juhtimist elektrisõidukitele ja seekord tullakse minibussiga. Nimelt esitleb VW esitleb järgmisel kuul Las Vegases toimuval igapäevaelektroonikashowl CES elektritoitelist minibussi, mille sõiduulatus on 400-500 kilomeetrit.

Elektrimootoriga buss, mille tehnoloogia tugineb Volkswagen Grupi uusimale, Audi R8 E-Tron ja Audi Q6 E-Tron Quattro ideeautos kasutatud liitium-ioonakutehnoloogial, on esiveoline, väikese eesmootoriga ning põranda alla paigutatud akupakkidega.

Kõneisiku sõnade kohaselt meenutab minibuss tugevalt algset T1 bussi, pidades kinni kolmest olulisest disainimärksõnast: esiteks lai, tugev d-piilar, teiseks kandiline disain keskosas ja kolmandaks peab kapott väga vähe ette ulatuma – vahemaa a-piilarist esiotsani peab olema väga lühike. Sellele aitab elektrimootor samuti kaasa, kuna see võimaldab palju lühemat kapotti kui konventsionaalne bensiinimootor ning seega saab nimetatud vahemaa teha tõesti väga lühikese.

bulli
Võimalik Camperi aluseks olev Volkswagen Bulli

Camperinimelisest minibussist teatab 5. jaanuaril Herbert Diess, Volkswageni sõiduautode osa juht. Uudist kinnitas CES’i korraldava firma omanik Gary Shapiro, kes ütles: “Meil on hea meel, et Volkswagen kasutab CESi, et demonstreerida ideeautot, mis kätkeb endas uusimaid arenguid turvalisuse ja energiatõhusate elektrisõidukite vallas kooskõlas VW pika sõidukogemuse innovatsiooni ajalooga.” Shapiro sõnul on tegemist teedrajava sõidukiga, mis illustreerib täiendavalt sünergiat Asjade Interneti ja autotööstuse vahel.

Diess vihjas lisaks, et defineerimisele tuleb uus standard ühenduvuse ja juhiabisüsteemide osas, ning tundub tõenäoline, et CES’i showauto demonstreerib ka isesõitvaid tehnoloogiaid. Volkswagen teatas oma avalduses, et ideeauto “illustreerib suuri muutusi, mida auto hakkab lähemate aastate jooksul läbi tegema. Peamiselt tähistab see uue, taskukohase pikamaa-elektrijõul liikumise ajastu algust. Veelgi enam, innovatiivsed omadused näitavad, milliseid eeliseid suudab Volkswagen tänu auto kasvavale vastastikühenduvusele lähitulevikus klientidele pakkuda.”

Volkswagen Microbus 2001 Concept

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap] Mis iganes pilte me siin ka ei näitaks, see ei ole tõde CES’l näidatava bussi kohta. Ülal nähtud Bulli pärineb aastast 2011, mil kontsepti esitleti Genfi autonäitusel, alumine Microbus Concept on kujustatud sellisena aastal 2001 ja seda näidati esimest korda Põhja-Ameerika rahvusvahelisel autonäitusel. 2005 aga projekt ootamatult peatati. Seega, me ei tea, milline see buss päriselt välja nägema hakkab.

On igasuguseid kuulujutte (elektri)autodest, aga VW oma neist üks ahvatlevamaid. Mõte retrohõngulisest bussist, mis liigub elektriga, tundub lihtsalt liiga hea. See, missugune iganes see sõiduk ka välja nägema hakkab, ei omagi tähtsust, sest  me oleme ette juba ära võlutud.

Ah, kas teie teadsite, mis on “asjade inernet”? Internet of things ehk lühemalt IOT on termin, mida kasutatakse seadmete, süsteemide ja teenuste omavahelise ühenduse ja kooskasutamise tähistamiseks. Ehk siis… buss, millega koos tuleb “asjade internet”. Kõlab nagu “näidake, andke, läksime sõitma!” Naised…

Allikas: Volkswagen Innovation, Wired

 

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.