blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Veel häid uudiseid: Volvo Torslanda tehas ja kontorid Rootsis alustavad tööd

Päike piilub pilveserva vahelt ja autotööstus ärkab elule: Volvo avab 20. aprillil Torslanda tehase, mis oli COVID-19 pandeemia tõttu ajutiselt suletud ning Rootsis asuvad kontorid tervitavad taas töötajaid. Otsus on sündinud ametiühingutega nõu pidades.

“Rootslaste uhkuseasi” ehk Volvo Cars on naasmas tavaellu ja avab 20. aprillil Torslanda tehase ning kontorid kõikjal üle kuningriigi. Tehaseruumid ja kontorid on kohaldatud ümber, et tagada tööle naasvate inimeste tervise kaitse.

Pidevas dialoogis on Volvo ka oma partnerite ja tarnijatega, et tagada tootmise jätkamine tarneahelate ebastabiilsuse olukorras, mis on siiski pidevalt paranemas. Torslanda tehase tootmismahtu korrigeeritakse vastavalt turunõudlusele ja tellimustele.

“Meil on vastutus oma töötajate ja tarnijate ees, taastades oma tegevuse kohe, kui olukord seda võimaldas,” selgitas tegevjuht Håkan Samuelsson.

“Parim, mida me ühiskonna aitamiseks teha saame, on ettevõtte töö taasavamine turvalisel moel, kaitstes nii inimeste tervist kui ka nende töökohti.”

Valmistudes esmaspäevaseks (20. aprill) töötajate naasmiseks on ruumid saanud põhjaliku puhastuse, tõhustatud on koristus- ja desinifitseerimisprotsesse.

Kõigi tehase ja kontorite peasissepääsude juures on töötajatel võimalik vabatahtlikult mõõta oma kehatemperatuuri ja vere hapnikusisaldust. 

Ükshaaval on üle vaadatud ka kõik Torslanda tehase töökohad nii tervisekaitse kui ka ohutuse seisukohast. Seal, kus ei ole võimalik tagada füüsilist distantsi, on võetud kasutusele muud kaitsemeetmed.

Volvo kontorihoonetes on kohandatud ruumikasutust nii kontori-, nõupidamis- kui ka toitlustusruumides, et võimalik oleks hoida füüsiliselt distantsi.

Töölauad on vastavalt ümber paigutatud ja piiratakse ka nõupidamis- ning toitlustusruumidesse korraga lubatavate inimeste hulka.

Ka teised Volvo tehased taastavad töö

Rootsi Torslanda tehasega samal päeval avab uuesti uksed Volvo Cars’i Belgia Ghenti tehas. Seal käivituvad liinid aga vähendatud tootmisvõimsusega, mida siis samm-sammult suurendama hakatakse. USA Lõuna-Carolina osariigis on rõõmupäeva oodata 11. mail, mil sealne Volvo tehas taas tööle hakkab.

Rootsis Skövdes asuv mootoritehas ja kerekomponente tootev üksus Olofströmis jätkavad oma tootmise planeerimist nädalate kaupa ning kohandavad seda vastavalt teiste tehaste vajadustele.

Teistes riikides asuvad kontoritöötajad järgivad endiselt oma kodukohas kehtivaid korraldusi. Volvo Cars’i tervise- ja kvaliteediametnikud loodavad, et Rootsi üksuste kogemusi saab rakendada ka mujal.

Volvo Cars jätkab Rootsi valitsuse toetuspaketi kasutamist, mistõttu enamiku töötajate tööaega on vähendatud. Tänu sellele toetusmeetmele suudab Volvo kaitsta oma läbivalt tervisele fokuseeritud äritegevust kuni päevani, mil viirusel on lips läbi ja võib naasta tavapärase elurütmi juurde. 

Allikas ja pilt: Volvo

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com