Toyota teatas, et USA turule orienteeritud Scioni margiga on kõik, lõpetades sellega 12 aastat kestnud jõupingutused luua eraldi noortele tarbijatele suunatud väikeautode mark.

Toyota sõnade kohaselt hakatakse kolme 2017. aasta Scioni mudelit augustikuust Toyotaks ümber märgistama. Scion tC kupee tootmine lõpetatakse samuti augustis.

Scioni müügi tipp oli 2006. aastal, kui müüdi 173 034 autot, kuid edaspidi on see vaid langenud – 2015. aastal müüdi kõigest 56 167 Scionit. See 68-protsendine langus ei ole suuri (linna)maastureid eelistaval USA turul ka väga üllatav. Ka Fiat Chrysler teatas eelmisel nädalal, et Dodge Dart väikeauto ja Chrysler 200 sedaani tootmine lõpetatakse, ning otsitakse asenduse tootmiseks partnereid, kuna väikeautodest tulev kasum on kahanenud.

Toyota väitis, et väikeautode turule pole plaanis naasta.

Scioni mudelid olid algselt mõeldud Jaapani turule. Toyota esindustes müüdava margi esimene pääsuke oli väike kandiline minibuss, mis kandis nime xB.

Hiljem pöördus Scioni edukas FR-S sportkupee tagasi legendaarse 1970. aastate Toyota Celica juurde. FR-S saab nüüd Toyotaks.

frs

Toyota kasutas Scioni marki, et testida noortele ostjatele turundamist ajal, mil mõned põhilised Toyota mudelid kippusid meeldima pigem elu teist poolt veetvatele klientidele.

Ettevõtte sõnade kohaselt olid pooled Scioni ostjad nooremad kui 35 aastat – vanusegrupp, mis moodustas Toyota müügist 27 protsenti ja eeldatavalt pidi kasvama.

“Scion on võimaldanud meil kiiresti rakendada ideid, mida oleks Toyota võrgustikus olnud keeruline testida,” ütes Toyota Põhja-Ameerika tegevjuht Jim Lentz oma avalduses. Lentz oli ka Scioni margi kaasasutaja.

Noortele ostjatele suunatud pingutused ei lõppe siiski koos Scioniga, vaid lähevad ettevõtte juhtide kinnitusel üle Toyota margile. Toyota kõneisik väitis, et Toyota hakkab eraldi margi turundamise lõpetamisega ülejäävaid ressursse kasutama, kuid numbreid ei nõustunud jagama.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Ka firmamärkidel ja automarkidel on ilmselt oma eluiga, ja kui mõnede sündi ja/või lõppu me oma eluajal näha ei saa, siis rohkem on neid, mis üritavad ja ebaõnnestuvad. Scion kuulub samuti nende viimaste hulka, samas kuna neid autosid müüdi Ameerikas, siis meie jaoks sellest midagi märkimisväärselt ei muutu. Võimalik, et mõne Ameerika kollektsionääri jaoks lähevad Scioni märki kandvad sõidukid lihtsalt veidi rohkem hinda.

Allikas: Reuters, meedia: Scion

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.