14 Toyota mudelit jõudsid erinevates kategooriates esikümnesse
Toyota Prius tuli kahes vanusekategoorias teiseks
Suur edumaa 10–11 aasta vanuste autode kategoorias

Nüüd võib ametlikult teatada, et Saksamaal peetakse kõige usaldusväärsemaks automargiks Toyotat: see Jaapani autotootja tõusis TÜV 2016. aasta aruande ülekaalukaks võitjaks, jõudes erinevates kategooriates esikümnesse tervelt 14 korral.

Peale selle tuli Toyota erinevates vanusekategooriates seitsmel korral esiviisikusse. Nagu eelmistel aastatelgi, tuvastati erinevatel mudelitel tehnoülevaatuse käigus erakordselt vähe vigu.

[dropcap]Usaldusväärsed vanad autod [/dropcap]Toyota Prius on üks usaldusväärsemaid neljarattalisi sõpru: see mudel jõudis nii 6–7 kui ka 8–9 aasta vanuste autode kategoorias teisele kohale.

Seda hübriidtehnoloogia teerajajat ümbritses mõlemas klassis hea seltskond: Auris ja Yaris tulid 6–7 aasta vanuste autode kategoorias vastavalt viiendale ja kuuendale kohale. Jaaoani autotootja suurepäraseid tulemusi rõhutab ka veel see, et 8–9 aasta vanuste autode kategoorias tuli Corolla Verso neljandale, RAV4 kuuendale ja Corolla kümnendale kohale.

See, et viis Toyota mudelit jõudsid 10–11 aasta vanuste autode kategoorias esimese seitsme hulka, näitab, et ka vanemad autod võivad olla väga töökindlad. Corolla Verso ja RAV4 jõudsid auväärsele teisele ja kolmandale kohale ning kohe nende järel tuli neljandaks Avensis.

Kuues ja seitsmes koht läksid mudelitele Corolla ja Yaris. Jaapani tootja paistis esmaklassiliste tulemustega silma ka uuemate sõidukite seas: Yaris tuli 2–3 aasta vanuste autode hulgas üheksandale kohale.

Selle aruande koostamiseks tegi tehnilise kontrolli organisatsioon TÜV koostöös autoajakirjaga Auto Bild üheksa miljonit tehnoülevaatust 233 automudelil. See igal aastal koostatav pingerida on oluline abimees nii uute kui ka kasutatud autode ostjatele. TÜV aruanne avaldati reedel, 6. novembril.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Palju midagi lisada pole. Jaapani autotootja tegi seda jälle. Kliendid usaldavad tootjat, autod peavad vastu ja on mõistlikud ülal pidada, järelturul müüja häbisse ei jää – mida sa ühelt sõiduvahendilt veel tahta oskad? Ostad Toyota, lähed kindla peale välja. Jätka samas vaimus, Toyota!

Allikas: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.