blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Kes muidu koera saba kergitab… Tesla tegi läbi aegade turvalisima sõiduki. Või siiski mitte!?1 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Teate seda ütlust, et kes muidu koera saba kergitab, kui mitte koer ise? Tesla on teinud enesereklaami, teatades, et sai valmis maailmas läbi aegade kõige turvalisema sõiduki. NHTSA aga kummutab selle väite.

Tesla “rahva elektriauto” Model 3 saavutas Ühendriikide liiklusohutusorganisatsiooni NHTSA turvalisustestides kõrgeima hinde, viis tärni.

Tesla avaldas testitulemuste kohta blogipostituse, milles muuhulgas kiitles, et Tesla on loonud kõigi aegade turvalisima auto: ”Turvalisusorganisatsiooni testid tõestavad, et Model 3-s on vigastuste tõenäosus madalam kui üheski teises sõidukis, mida eales on testitud.”

Turvalisusorganisatsioon NHTSA (National Highway Traffic Administration) aga esitas vastulause, kinnitades, et nad ei pane pingeritta sõidukeid, mis on saanud viis tärni.

”Viie tärni turvalisushinde saanud autode hulgas ei ole ´kõige turvalisemat´,” kommenteeris NHTSA, küll ilma otseselt Teslat nimetamata.

Tesla Model 3 sai viis tärni laupkokkupõrke-, tagant otsasõidu ja ümberpaiskumistestis. Sama tulemuse on tänavu saanud ka Ford Mustang, Honda Accord, Subaru Impreza, Subaru Legacy ja Toyota Camry.

NHTSA piirab ka autotootjate vabadust kasutada testitulemusi oma turunduskommunikatsioonis. Näiteks ei ole lubatud kasutada testitulemuste kohta väljendeid ”kõige turvalisem” või ”täiuslik”, sest auto nimetamine kõige turvalisemaks NHTSA viietärnise tulemuse põhjal on tarbijat eksitav.

Kui autotootjad aga siiski testitulemusi oma turundamisel eksitavalt kasutavad, võib NHTSA esitada kaebuse Ühendriikide tarbijakaitse- ja konkurentsiametile.

NHTSA on võrreldav meie maanteeametiga ning selle testidel ja sõnumitel on nii Ühendriikides kui ka laiemalt kaalu.

Seega, Tesla, ehkki Model 3 on tõenäoliselt täiesti suurepärane ja väga turvaline auto, siis veidi nihu see oma saba kergitamine nüüd läks… Loodame, et trahvi kaela ei väänata liigse entusiasmi eest, natuke palju on neid jamasid selletagi.

NHTSA materjale lappas Lena Murd. Pilt: Ylle Tampere

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

Jäta kommentaar

8 − 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com