Tesla esimese kvartali tarnenumbrid on oodatust väiksemad

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tesla toimetas klientideni esimeses kvartalis vähem elektriautosid kui prognoositud, komistuskohaks sai uus SUV-de liin, millel oli puudus osadest, ent liigselt “hubrise”-nimelist tehnoloogiat.

Autotootja väitis, et esimeses kvartalis müüdi 14 820 Model S ja Model X, mis jääb veebruaris ennustatud 16 000-le pisut alla. Seetõttu langes veidi ka ettevõtte aktsia, mis uue ja odavama Model 3 ootusiületava edu lainel juba tõusnud oli.

Tesla Model X

Tesla süüdistas tarnete vähesuses SUV osade puudujääki ja “hubrist, mis lisas Model X esimesele versioonile liiga palju tehnoloogiat.” Esimese kvartali tarnenumbrid, mis on aastataguse ajaga võrreldes 48 protsenti suuremad, sisaldasid 2 400 Model X, teatas ettevõte esmaspäevases avalduses. Samas kinnitas autotootja oma aastaeesmärki, toimetada klientideni 80 000 kuni 90 000 autot.

Asjaolu, et prognoosidele jäädi alla, samal ajal, kui Model 3 tellimused taevasse tõusevad, on muidugi pisut problemaatiline. Siiski väärib Tesla Dougherty & Co analüütiku Andrea Jamesi sõnul tunnustust aususe eest kvartalis juhtunu kohta info jagamisel.

Kui osade tarneprobleemid olid lahendatud, hüppas nädala tootmine märtsi lõpuks 750 autoni. Musk on teatanud, et uurib osade nappuse põhjuseid, “et kindlustada, et neid vigu ei korrataks Model 3 lansseerimise juures.”

MODEL 3 SÜNNIB TÄNU SENISTELE TESLA-OSTJATELE

Kokku on Tesla sõidukeid klientideni jõudnud umbes 122 000, sealhulgas nii Model S, Model X ja praeguseks tootmisest maas Roadster. See on kõigest alla poole Model 3-le loetud päevadega tehtud 276 000 reserveeringust. Selle auto hinnasilt sobib Elon Muski strateegiaga tuua inimesteni massiliselt taskukohaseid elektriautosid pärast kallimaid mudeleid saatnud edu. “Roadsteri, S ja X omanikud on need, kes meid siia tõid ja kes 3 eest maksavad. Nad väärivad tunnustust,” säutsus Musk nädalavahetusel.

Kuigi Model 3 ei peaks enne 2017. aasta lõppu tootmisse minema, on 1000-dollarilise ettemaksuga reserveeritud auto andnud Teslale 276-miljonilise rahasüsti.

Siiski võib tegelik esimese kvartali tarnenumber veel selleks ajaks, kui elektriautode tootja kvartali kasumit esitleb, muutuda. Ettevõte loeb sõidukid kohaletoimetatuks, kui need on ostjale üle antud ja paberid on korras. Erinevalt teistest autotootjatest, kes avaldavad müüginumbreid igakuiselt ja riikide lõikes, avaldab Tesla oma tulemusi kvartalipõhiselt. 2015. aastal müüs Tesla 50 658 Model S ja Model X, millega täitis napilt oma 50 000 eesmärgi.

powerwall-header tesla laadija

ACCELERISTA KOMM Aususe eest 12 punkti! Tihti on nii, et unistused käivad ajast ees ja asjad ei laabu nii hästi kui tahaks. Isegi, kui süüd selles pole tootjal, võtab ta vastutuse. See tähendab, et koguduse poolehoid ei rauge vaid pigem kasvab veelgi ning see, kui oma ikoonilist T-autot tuleb aasta asemel kolm oodata, ei heiduta tõelist fänni küll karvavõrdki. Model 3 on nüüdseks tellitud juba üle 300 000 eksemplari, küll tõuseb ka aktsial jälle.

Allikas: Automotive News Meedia: Tesla

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.