Tesla Model 3 tootmises on paus ent see ei tähenda tegelikult midagi2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Teist korda kahe kuu jooksul on Tesla katkestanud Model 3 tootmise. Seekordne paus kestab 4-5 päeva ning selle käigus timmitakse tootmisliini ja lahendatakse akutehases tekkinud tarneraskused. Elon Musk tõdeb, et mudeli tootmisele on saatuslikuks saanud liigne automatiseeritus.

Bloombergi andmetel on Tesla katkestanud mõneks ajaks Model 3 tootmise, et “avada pudelikaelu” akutehases ja uuendada tootmisliini. Tegu on planeeritud katkestusega, mis oluliselt ei mõjuta Model 3 tootmisplaane.

Tesla tegevjuht Elon Musk ütles, et Model 3 tootmissegaduste suurimaks murekohaks on liiga kõrge automatiseeritus. Ekspertide arvates on sellised katkestused autotööstuses aga ebatavalised.

“Vanad olijad” lahendavad sarnaseid probleeme lennult, sest aeg on raha ning liini ei saa seisma panna. Teslal näikse olevat piisavalt nii aega kui raha ning päris kindlasti on sel lojaalseid fänne, kes on nõus oma Model 3 ootama veidikene kauem. Kuulge, paar päeva, mis see siis ära ei ole!

MODEL 3 KUI LAKMUSPABER

Tesla “rahva-elektriautot” Model 3 on nimetatud ettevõtte ellujäämise lakmuspaberiks. Tootmise käimasaamine loodetud mahus on kriitilise tähtsusega.

Elon Musk on kinnitanud, et praegu liigub Tesla kasumikursil ning tänavu uusi investeeringuid ei vajata. Majandusanalüütikud jäävad Muskiga eri arvamusele. Nagu tavaliselt…

Tänavu esimeses kvartalis on tootmisliinilt veerenud maha 9 766 Model 3 särtsukat. Eesmärk on jätkuvalt selge: juuni lõpus peaks saavutatama tootmismaht 5 000 autot kuus. Algselt plaaniti sellise võimsusega tööd 2017. aasta lõpuks.

MODEL Y KROSSOVER TULEB

Model 3 murelugusid on täis kogu maailma meedia. Samal ajal on Elon Musk optimistlik ning teeb teatavaks järjekordse pommuudise – kauaräägitud Model Y kompaktne krossover tuleb! Juba 2019. aastal.

Model 3 tootmissegaduste taustal on Teslale väga vaja järjekordset head uudist. Nõnda ütlebki tootja, et Model Y, mis muudab täiuslikuks senise mudelirea (S3XY) saab olema täiselektriline “rahva-krossover”. Väiksem kui Model X ja soodsam kui Model X. See-eest vähemalt sama ilus ja vingete näitajatega.

Model Y tootmissejõudmisega on kiire: esimesed autod peaksid veerema liinilt juba 2019. aasta novembris. Tavapäraselt võtavad autotootjad uue mudeli esmateavitusest kuni tootmiseni aega 2,5-3 aastat.

Tesla teeb taas kiiremini ja toob Y turule 18 kuuga. Lisaks S3XY-le on Tesla tootmisplaanides uus Roadster ja täiselektriline ülivõimas Semi-veok.

Tundub, et ainus mudel, millega Teslal on tõsisemaid probleeme, ongi Model 3. Pole imestada, selle auto tootmisprotsess on olnud igapidi tavapärasest erinev. Tahaks arvata, et katsetused teha asju omamoodi, kannavad vilja ning tulevikus läheb nii Y kui Roadsteri tootmine kui lepse reega.

Seniks aga kuni ootate Tesla Model 3 ja Model Y särtsakaid kultusautosid, vaadake üle Hyundai Ioniqu ja Kona täiselektrilised versioonid.

Korea autopajast on tulemas võimekaid täiselektrilisi ka KIA kaubamärgi alt. Uskuda võib, et mõni neist jõuab Eestisse enne Model 3. Elu näitab. Põnev on igal juhul.

Allikas: Bloomberg, Reuters. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

AVALDA ARVAMUST!