Teisipäev, 27. veebruar 2024
Igal asjal on hind, küsimus on vaid summades. Norra majanduslehe andmetel on Tesla jõudnud kokkuleppele kohalike Model S – omanikega, kes süüdistasid autotootjat andmete võltsimises ja tegelikust vähem võimsate autode müümises. Selleks, et vältida tülikat kohtuskäimist, maksab tootja igale Model S omanikule 7 200 eurot valuraha.

Möödunud talvel lahvatas Norras skandaal, kui sealsed Tesla-omanikud hakkasid väitma, et Model S tegelikud võimsusnäitajad ei vasta tootja poolt lubatule. Näiteks on Model S P85D jõudlus oluliselt väiksem kui see paberite järgi olema peaks.

Tesla vastas norralastele, et autodel pole midagi viga vaid tegu on puhta füüsikaga – elektriajam ei olegi mõeldud kogu aeg maksimumi peal ketrama vaid sel on võimekus anda endast kõik siis, kui… seda on vaja.

Norra trollid jonni ei jätnud, vaid kogusid kokku 126 vingus näoga Model S omanikku ja kaebasid Tesla kohtusse. Norra majanduslehe Dagens Näringsliv värsketel andmetel on kohtuasi nüüdseks kalevi alla lükatud, sest Tesla soostus maksma igale rahulolematule Model S omanikule pettumuse leevendamiseks 7 200 eurot puhast raha.

Tõsi, see on vaid pool sellest summast, mida trollid kohtu kaudu nõudsid, aga vaevalt et nad päriselt lootsidki, et õnn nii suure summaga nende õuele tuleb… No ja lisaks rahale pakkus Tesla Model S omanikele veel kompensatsioonivariante, näiteks võimalust, oma auto kaasajastada.

Otse loomulikult ei anna Tesla selle loo puhul ühtegi ametlikku kommentaari, sest tegu on üksnes tootja ja rahulolematute trollide vahelise väikese vaidlusega. Teisalt ei vaikita lugu ka päriselt maha, sest seesama “nõua ja sulle antakse vähemalt pool” – lugu on innustanud järjest uusi norralasi endale elektriautot soetama.

Norra on nüüdseks tõusnud suurima elektriautode osakaaluga riigiks, seda ka seepärast, et valitsus pakub särtsuautode ostmiseks mitmeid toetusi ning maksusoodustusi. Tõsi, Tesla müük on Norras tänavu jaanuarist-novembrini võrreldes möödunud aastaga veerandi võrra kukkunud, aga siin tuleb põhjusi otsida pigem uute elektriautode müügilejõudmisest.

Valik laieneb iga päevaga ning Elon Muskil tuleb järjest enam panustada unikaalsetesse müügiargumentidesse, et uute tulijate seast välja paista. Norras on asi lihtne – ostad Tesla ja tootja maksab sulle esimese vingu vallapäästmisel päris palju raha peo peale. Seda, kas see hõlptulu riigi poolt maksustatud on, me muidugi täpselt ei tea…

Allikas: Dagens Näringsliv, meedia: Tesla

Skandaal kogub tuure: kas Tesla “teeb Volkswagenit”?

Mis toimub, Tesla? 1. jaanuaril põles Norra väikelinnas auto maani maha!

KOMMENTEERI SIIN