Saksamaa Volkswageni – omanikud nõuavad ühishagiga tootjalt hüvitist

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Saksamaa tarbijakaitseorganisatsioonide föderatsioon VZBV on Volkswageni sõidukite omanike esindajana esitanud hagi Volkswagen Groupi vastu. Sel nädalal jõustunud uus seadus muudab taolised suurtootjate vastu suunatud ühishagid võimalikuks ja VW omanikud ei tahtnud asjaga viivitada.

Kui Ameerika Ühendriikides on Volkswagen pidanud autoomanikele välja maksma suuri summasid valuraha, siis Saksamaal on seni end päästetud lubadustega vigased autod ära parandada.

Verbraucherzentrale Bundesverband (VZBV) on otsustanud asja käsile võtta ja valmistab ette ühishagi, mis koondaks miljonid VW-autode omanikud, kes on skandaali tõttu kannatanud

Ühishagi soovib saada selgust selles, kas EA 189 diiselmootoriga Volkswagenite omanikele on heitmeandmeid võltsivate süsteemidega tekitatud tahtlikku kahju. Praeguseks on hagiga liitumise soovist teatanud ligemale 40 000 autoomanikku.

Volkswageni kommentaari kohaselt ei muuda hagi ettevõtte senist nägemust, mille kohaselt pole autoomanikel mingit seaduslikku alust diisliskandaali puudutavate süüdistuste esitamiseks.

Mis on tegelik probleem? See, et tegelike saasteandmete ilmsikstulekul langes Volkswageni diiselautode jääkväärtus märkimisväärselt.

Üksteise järel kehtestavad suurlinnad karme piiranguid diiselautode kasutamisele, mis tähendab, et kasvavad igapäevased kulutused autole otseste ja kaudsete maksude näol ning sõidukite edasimüügiväärtus langeb veelgi.

Saksamaa tarbijakaitseorganisatsioonide föderatsioon VZBV kavatseb ühishagiga liituma saada koguni 2 miljonit Volkswagen – autode omanikku, kes nõustuvad, et ettevõtte poolt neile müüdud diiselmootoriga autod ei olnud sugugi nii keskkonnasõbralikud kui müügi hetkel kinnitati.

Allikas: VZBV, tõlkis Lena Murd. Kaanepilt: Unsplash

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.