Renault tutvustas eile Amsterdamis Euroopa poliitikutele autonoomse sõidu tehnoloogiaid. Sealsamas kirjutasid 28 Euroopa keskkonna- ja transpordiministrit alla Amsterdami Deklaratsioonile isesõitvate autode kohta.

Juhtiva osalisena Prantsusmaa majanduse uuenemise programmis (New Face of Industry in France) ning koostöös partnerite, õigusloomeorganite ja tootjatega on Renault aktiivselt panustamas maanteeliiklust reguleeriva seadustiku ümberkujundamisse. Autotootja panus hõlmab nii isesõitvate autode kasutuse turvalisust kui ka Euroopa autotootjate konkurentsivõimelisuse tõstmist selles uues tehnoloogiavaldkonnas.

“Täna alustame uut peatükki isesõitvate autode teedele jõudmise stsenaariumis. Teeme tihedalt koostööd partnerite, konkurentide ja seadusandjatega, et kindlustada turvaline ja stressivaba tulevik teedel,” üles Rémi Bastien, Renault’-Nissani Liidu autonoomse sõidu tehnoloogia juht.

Renault on toonud teedele kolm “ESPACE Autonomous Drive Demonstrators” prototüüpi, mida on praeguseks testitud mitusada tundi tavaliikluses üle Euroopa. Esimest korda testis autotootja isesõitvaid tehnoloogiaid Next Two prototüübiga 2014. aastal.

Renault plaanib tulla oma isesõitvate autodega välja 2020. aastal. Sealjuures on Renault seadnud endale eesmärgiks olla autotootjaist esimene, kes pakub “silmad-vabad/käed-vabad” tehnoloogiat masstootmises autodele mõistliku hinna eest. Uute autonoomse sõidu tehnoloogiate väljaarendamise laiem eesmärk on muuta teed turvalisemaks, autosõit rohkem nauditavaks ning anda juhtidele võimalus kasutada sõiduaega enda tarbeks.

Juba rohkem kui 50 aastat on Renault teinud aktiivselt tööd oma sõidukite turvalisuse parandamise nimel, samas üle 90% liiklusõnnetustest juhtub inimfaktori süül. Sellest teadmisest lähtudes on ettevõte arendanud välja juhiabisüsteeme, eesmärgiga vähendada õnnetuste arvu sõidukijuhti abistades. Et valitud suund on olnud õige, sellest kõneleb statistika autotootja kodumaal: viimase 15 aasta jooksul on Prantsusmaal tõsiste tagajärgedega liiklusõnnetuste arv vähenenud 80%-ni. Autonoomse sõidu tehnoloogiate abiga on võimalik suurendada turvalisust teedel.

Võimalus delegeerida juhtimine autole sõidu rutiinsemates osades nagu kiirteedel või ummikutes, muudab autojuhtimise stressivabamaks ja mugavamaks, samas ei jäeta juhti ilma juhtimisnaudingust.

Pärast 2020. aastat peaks olema autojuhtidel võimalik veelgi rohkem olla oma aja peremees, kasutada maksimaalselt ära auto internetti ühendatud võimalusi ning teha seda liikluse seisukohalt täielikult turvaliselt, kuid selleks peavad tingimused olema kooskõlas kõigi nõuete ja seadusandlusega.

abc-864x81-kodukale-renault

Allikas: Renault

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.