Renault on otsustanud, et elektrisõidukid peavad olema nähtaval seal, kus käib palju inimesi ning avab Euroopa suurtes kaubanduskeskustes järjest nn kogemuskeskusi. Berliinis, Gendarmenmarkti lähedal tegi uksed lahti esimene moodne Renault’ elektriautode ostukeskus Saksamaal.

Esimese kogemuskeskuse avas prantsuse autotootja tänavu veebruaris Stockholmis. Saksamaa, kus särtsukate müük on tänavu hoo sisse saanud, sai äsja oma esimese moodsa elektriautode kaupluse otse pealinna kesktänaval.

Saksamaal on kaubanduskeskustesse tungivad elektriautod esialgu veel uudne nähtus. Renault koos edasimüüja Autohaus Königiga tegi algust ning pani müügipunkti püsti Berliini ajaloolises kesklinnasm Gendarmenmarkti väljaku lähedal.

Moodsas elektriautode poes pakutakse külastajatele nii füüsilist kui digitaalset kogemust, tutvustatakse Renault särtsusõidukeid, antakse ülevaade infrastruktuurist (kuigi seda peab ilmselt kogu aeg uuendama, sest Saksamaal vahetavad kiirlaadijad omanikku põhimõtteliselt üleöö) ja laadimissüsteemidest, infot kohalike õigusaktide ja toetuste, ostutingimuste ja elektriautodega seotud teenuste kohta.

Kogemuskeskuses ei saa mitte ainult autosid katsuda vaid neid ka osta. Gilles Normand, Groupe Renault elektrisõidukite suuna juht tõdeb, et ehkki aina rohkem inimesi huvituvad särtsukatest, ei tea nad siiani neist eriti palju.

“Euroopa edukaima elektrisõidukite brändina peame kliente harima, vastama nende küsimustele ja aitama neil elektriautosid osta.”

Berliini kontseptsioonipood ehk eesti keeles kogemuskeskus töötab samal põhimõttel nagu populaarne Stockholmi keskus, mida kolme esimese lahti oldud kuuga külastas rohkem kui 14 000 inimest. Berliinis võib see number olla veelgi suurem, sest inimesi elab linnas rohkem.

Käidavas kaubanduspiirkonnas tegutsemine on olnud suurepärane otsus, mis aitab välja tuua just elektriauto eeliseid linnas. Prantsuse autotootja kavatseb avada sarnaseid keskusi ka Euroopa teistes linnades.

PÕNEVAID FAKTE

Neljandat aastat järjest Euroopa suurim elektriautode müüja
Iga viies müüdud elektrisõiduk on Renault.
170 000 kliendil on prantslaste toodetud elektrisõiduk.
ZOE on Euroopa enimmüüdud elektriauto.
Kangoo Z.E. on Euroopa enimmüüdud elektritarbesõiduk.

Allikas ja meedia: Renault esindus

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.