Pühapäev, 4. detsember 2022
Suurte ühinemiste aeg ei ole vaid autotootjatel – kaks Ameerika Ühendriikide suurimat rehvitootjat, Goodyear ja Cooper, panevad samuti leivad ühte kappi.

Goodyear Tire & Rubber, mis peamiselt tuntud Goodyeari rehvibrändi tõttu, ostab Cooperi ära hinnanguliselt 2,5 miljardi USD ehk umbes 2,06 miljardi euro eest.

1914 asutatud Cooper pakub tööd umbes 10 000 inimesele 15 riigis. Firma ühise vihmavarju alla kuuluvad lisaks Cooperile ka Mickey Thompsoni, Roadmasteri ja Mastercrafti rehvibrändid.

Ostu läbi avaneb Goodyearil võimalus kasvatada oma “kohalolu” Hiina turul pea kaks korda – Cooperil on seal umbes 2500 edasimüüjat.

Kuigi autotööstus on viimase aasta jooksul pigem virelenud, siis mõlema rehvitootja aktsiad muudkui tõusevad – Goodyeari osakud on ainuüksi viimase 30 päevaga tõusnud 21%, Cooperi omad 10%.

Mõlema firma juhtkonna poolt heaks kiidetud ühinemine viiakse lõpule aasta teises pooles.

Foto: Goodyear

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.