Juba 2008. aastast pakub Porsche keerulise taustaga filipiinlastele Porsche Training and Recruitment Center Asia‘s (PTRCA, eesti keeles Porsche Treening- ja Värbamiskeskus) Manilas karjäärivõimalust autotööstuses. Audi ja Volkswagen ühinevad nüüd selle ettevõtmisega. Autotootjad loodavad tulevikus PTRCA-s koos värvata Kesk-Ida regiooni algtaseme tehnilist personali. PTRCA areng PTRCA 2.0 suunas koos uute koostööpartneritega võimaldab treeningprogrammi kaasata palju rohkem noori filipiinlasi – praeguse 32 noore asemel 2016. aastal 120 ja 2017. aastal isegi 145.

Viimase 6 aastaga on Porsche koostöös Don Bosco Tehnilise Instituudi ja kohaliku automüüja PGA Cars Inc-ga õpetanud üle 250 noore välja mootorsõidukite teeninduse mehhatroonikatehnikuks. Nad vastavad sportautotootja suurenenud nõudmisele kvalifitseeritud spetsialistide järele, eriti Porsche keskustes Kesk-Idas ning Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas. “Filipiinlaste teadaolev hea inglise keele oskus ja tööeetika on siin kasuks”, selgitas Michael Drolshagen. Manilas toimuv väljaõpe on ja jääb eeskätt värbamisprogrammiks. “Kuid see tähendab meile ka sotsiaalset vastutust, kuna PTRCA kvalifikatsioon ei anna neile noortele mitte ainult ligipääsu rahvusvahelisele tööturule, vaid ka reaalse võimaluse märgatavalt parandada oma elutingimusi ja perekeskkonda.”

Jayson Supan’i lugu on selle ehe näide. 2008. aastal oli ta üks PTRCA esimesi läbijaid ning 2009. aasta veebruaris asus ta tööle mootorsõidukite teeninduse mehhatroonikatehnikuks Porsche Centre Al Nabooda Automobiles LLC-s Dubais. Käesoleva ajani on tema karjäär pidevalt edenenud. Hetkel on ta üle minemas süsteemitehnikust diagnostikaspetsialistiks. See tähendab, et ta suurendab taas oma vastutust ja ka töötasu. Isegi tema praegune palk on mitu korda kõrgem kui keskmine palk Filipiinidel. See võimaldab tal ehitada Filipiinidel oma maja ja maksta oma venna koolitamise eest. Lisaks aitab ta vanematel käivitada väikest mootorrataste ja kaubikute rendifirmat Filipiinidel.

[dropcap]EDUKAS PROGRAMM [/dropcap]Treeningprogrammi edu näitab ka väga madal väljalangemisprotsent – alla 3 protsendi regioonides, kus 20 protsenti on tavaline. Robert Coyiuto Jr, ärimees ja PGA Cars Inc omanik Manilas ütles:”Mul on hea meel, et oleme koos Don Boscoga saavutanud programmi edu. Eelmise aasta detsembris täitus meil 6 aastat ning usume kindlalt oma programmi läbinute oskustesse ja edasijõudnute õppekava pikaajalisse potentsiaali. PTRCA ei paku mitte ainult oskuslikku ja kogenud tööjõudu ülemaailmsele Porsche ja Volkswagen Grupi võrgustikule, vaid võimaldab keerulise taustaga, kuid võimalust väärivatele noortele filipiinlastele saada oma pere leivateenijaks. See rõhutab veelgi, et eduka ettevõttena prioriseerime oma sotsiaalset vastutust.” 250 PTRCA siiamaani läbinut on jaotatud 11 riigi vahel. Fookus on mõistagi Kesk-Idas, kus oskuslikud tehnikud on hinnas. Seal kindlustavad väljaõpetatud mootorsõidukite teeninduse mehhatroonikatehnikud Porsche keskustes oodatud kõrge teenusekvaliteedi.

Alates sellest aastast laiendab PTRCA oma ulatust Kesk-Idas ka Audile ja Volkswagenile. Benoit Tiers, Audi Volkswagen Middle East grupi tegevdirektor, põhjendas valikut järgmiselt:”Programm on oma väärtust tõestanud ja me saame sellega kiiresti ja kergelt edasi töötada. See demonstreerib meie grupi tugevusi, kasutades sünergiat ja oskusteabe jagamist Volkswageni grupi kaubamärkide vahel. Oleme järgnevatel aastatel tihedalt seotud PTRCA 2.0-ga, kuna plaanime osaleda õppekava arendamisel, kuid mõtleme lisaks õpetajate täiendkoolitusele ja lõpuks ka varustusele. PTRCA programmi laiendamine keretööde tehniku õppeprogrammile ja alates 2017. aastast teenindusnõuniku treeningprogrammile lisab dünaamikat. See suurendab tuntavalt Volkswageni grupi kaubamärkidele ja müügivõrgustikule tõusvat kasu.”

ptrca2.0

[dropcap]VEEL SUUREMAD RUUMID! [/dropcap]PTRCA areng PTRCA 2.0-le koos Audi Volkswagen Middle East-iga tähendab, et tulevikus vajab ettevõtmine veel rohkem ruumi. Seega on hea, et Don Bosco Tehniline Instituut ehitab parajasti uut 6 000 ruutmeetri suurust treeningkeskust Manila kesklinna. 1 500 ruutmeetri suurusele alale paigutatakse PTRCA 2.0 jaoks Porsche, Audi ja Volkswageni seminariruumid ja töötoad. Sobiva varustusega kindlustatakse, et noori õpetatakse kooskõlas tehnika viimase sõnaga. Lisaks tänu koostööle Saksa-Filipiini Kaubandus-Tööstuskojaga saavad nad Euroopa kvalifikatsiooniraamistikuga võrreldes veel parema sertifikaadi.

Allikas: Porsche

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.