2019. aasta lõpus jõuavad Eestiski müügile Peugeot’ uued pistikhübriidid: nelikveoline Peugeot 3008 linnamaastur ning esiveoline 508 nii kupeesedaani kui universaalkerega versioonis. Mõlema hübriidajami keskmes olevat elektrimootorit assisteerib 1,6-liitrine PureTech bensiinimootor.

Peugeot hübriidajamiga autosid oleme pikisilmi oodanud: kaks aastat tagasi, tuttuue 3008 linnamaasturi esitlusel lubati, et sama mudel jõuab turule ka keskkonnasäästliku hübriidina. Seda, kas tulemas on pistik- või tavahübriid, ei öeldud.

Kes kannatab, see häid uudiseid kuuleb: järgmisel aastal toovadki prantslased turule uued laetavad (plug-in) hübriidmootorid, millest nelikveoline HYBRID4 on mõeldud linnamaasturile Peugeot 3008 ning esiveoline HYBRID kupee-sedaanile Peugeot 508 ja universaalkerega 508 SW’le. Uute hübriidmootoritega automudeleid saab Eestis soetada alates järgmise aasta 4. kvartalist.

Peugeot uued pistikhübriidid annavad senisest erineva sõidukogemuse ning on tänu elektriajami nullheitmetele (ZEV) ka keskkonna seisukohalt hea valik. Nelikveoline HYBRID4 pakub särtsakat sõiduelamust, seda eriti sportrežiimil, linnas aga on võimalik kulgeda üksnes elektri jõul.

Vastavalt sellele, kas sõidetakse maanteel, linnas või maastikul, saab valida esi- või nelikveolise veoskeemi, 225- või 300-hobujõulise mootori ning kupee-sedaani, universaali või linnamaasturi vahel.

PAARIS 1,6-LIITRISE MOOTORIGA

Nii HYBRID kui ka HYBRID4 elektriajamid on laetavad ning käivad paaris 1,6-liitrise PureTech bensiinimootoriga. Sel on lisastarter ja –generaator ning eriline jahutus. HYBRIDi bensiinimootori võimsuseks on 180 hobujõudu, HYBRID4-l 225 hobujõudu.

PureTech mootor on ühendatud uue e-EAT8 8-käigulise automaatkäigukastiga, mis on spetsiaalselt mõeldud Peugeot PLUG-IN HYBRID mootoritele. Käigukastiga ühendatud 110hj/80kW elektrimootor kannab oma jõu esisillale.

Elektrilise ja sisepõlemismootori veojõu sujuvaks ja märkamatuks ümberlülitamiseks kasutatakse käigukastis hüdrotrafo asemel mitmekettalist märgsidurit. See lahendus tõstab jõuallika maksimaalset pöördemomenti 60Nm võrra, parandades auto sooritusvõimet.

HYBRID4 hübriidajamiga sõidukitel on multilink tagavedrustus integreeritud 110hj/80kW elektrimootoriga. Tagaveo lisamine ei mõjuta auto kasutusomadusi ja pakiruumi kasutatavust.

LIITIUM-IOONAKUGA 50 KM SÄRTSUSÕITU

Mõlema mootoriversiooniga paigutatakse tagaistmete alla kõrgepinge liitiumioonaku, mille mahtuvus on HYBRID mootoriga 11,8 KWh ja HYBRID4 mootoriga 13,2 KWh. Aku võimaldab sõita WLTP testimismeetodi kohaselt kuni 50 kilomeetrit (60 kilomeetrit NEDC testimismeetodi järgi).

Et mootori töö oleks võimalikult vaikne, on vaikimisi sõiduviisi valik täiselektriline, seda juhul kui akus on piisavalt energiat. Elektriajam, mis pakub nullemissiooniga keskkonnasäästlikku sõitu, lubab autol liikuda kiirusega kuni 135 km/h enne, kui bensiinimootor tööjärje üle võtab.

Nagu ikka, on Peugeot’ hübriidajamitel olemas rekuperatsioon ehk pidurdusenergia tagasilaadimise võimekus. Sõidukijuht saab aktiveerida uue pidurdamisfunktsiooni, mis võimaldab aeglustada liikumist ilma piduripedaali vajutamata.

Kui sõiduki jõuallikas näiteks allamäge sõites pidurdab või kui juht piduripedaali vajutab, laeb energiatõhus i-Boosteri pidurisüsteem akut.

Täiesti uudne on aga võimalus “bukkida” teatud tegevusteks elektrienergiat: innovaatiline e-SAVE funktsioon võimaldab reserveerida elektrienergiat näiteks 10 või 20 kilomeetri läbimiseks või kogu akumahu ulatuses. See võimalus on lihtsasti aktiveeritav puuteekraanilt.

LAADIDA SAAB KA KIIREMINI

Aku täislaadimiseks kulub 3,3-kilovatise ja 8-amprise tavalaadijaga 8 tundi, 14-amprise Green’up® tugevdatud pistikuga laadijaga 4 tundi ning 6,6-kilovatise ja 32-amprise Wallbox laadijaga vähem kui 2 tundi.

Laetuse taset näitavad laadimispesa ümber paiknevad värvilised indikaatorlambid. Laadimispesa paikneb auto vasakul tagatiival ning on seal praktiliselt märkamatu.

UUED SÕIDUVIISID

Peugeot PLUG-IN HYBRID mootorid pakuvad mitut uut sõidurežiimi, näiteks vaikne ja 100% elektriline Zero Emission või toreda jõudlusega kogu energiat rakendav Sport.

Lisaks on olemas hübriidne Hybrid, mis kombineerib jõuallikate kasutamist vastavalt vajadusele ning 4WD (Peugeot 3008 HYBRID4) nelikveoline sõiduviis.

Täiesti uus ja üsna huvitav kombo on vaid 508-le pakutav Hybrid režiimi ja elektrooniliselt kontrollitavat vedrustust ühendav Comfort. Olenevalt aku laetusest pakuvad kõik nimetatud sõiduviisid 100% elektriajamiga sõitu.

VÄRSKENDATUD I-COCKPIT

Uutele hübriidmootoritele on kohandatud ka Peugeot i-Cockpiti® puuteekraan ja näidikuteplokk, kuvades juhi nägemisulatuses sõidurežiimi, aku laetuse taset, sõiduulatust elektriajamiga ning muud infot, mida juht soovib.

Lisaks kuvatakse loomulikult ka kütusetaset ning maksimaalselt sõiduulatust bensiinimootoriga. Puuteekraan sisaldab hübriidmootori menüüd, kus näidatakse energiavoogu, kütuse- ja energiatarbimise andmeid, lähimaid tanklaid ja laadimisjaamu jne.

HYBRID4 mootor kiirendab 100 kilomeetrini tunnis 6,5 sekundiga. Nelikveoline režiim pakub parimat sõidukogemust maastikul ning väga head juhitavust maanteel, olgu see siis mudane, lumine või käänuline.

300-hobujõulise mootori õhku paisatav CO2 heitmekogus on turu parimal tasemel, ulatudes WLTP mõõtemetoodika kohaselt vähem kui 49 grammini kilomeetri kohta. Sama madal on ka HYBRID versiooni heitmekogus.

Pildid ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.