Hannoveri tarbesõidukite messil nomineeriti täna aasta parimaid tarbesõidukeid. Aasta kaubik 2019 tiitli viis koju uus Peugeot Partner ja selle sõsarmudelid. Äramärkimist leidsid nii auto suurepärane kasutatavus kui ka selle turvalisus.

Uus Peugeot Partner ning selle sõsarmudelid Citroën Berlingo VAN ja Opel Combo võiad uhkusega kanda International Van of the Year 2019 nimetust. Erakordne on seegi, et laiem avalikkus ei ole Peugeot Partnerit elusuuruses veel näinud – kaubiku esmaesitlus toimub ametlikult selle sügise hakul, eeldatavasti mõne nädala jooksul.

Citroën Berlingo VAN jõudis äsja Eestisse, Opel Combo peaks samuti kohe-kohe jõudma. Prantslaste “sidrun” on väljas ka järgmisel nädalavahetusel Tartu Motoshow’l. Seega võivad näituse külastajad saada väikest aimu tiitlivõitja toredatest omadustest.

Kuna Peugeot Partneril on omadusi mida ei ole sõsarmudelitel, keskendumegi selle auto võiduargumentidele. Peugeot’le on see järjekorras juba viies Aasta Kaubiku tiitel. Alates 1992. aastast, mil autoajakirjanikud esimest korda parimaid tarbesõidukeid nimetama hakkasid, on prantslastel väga hästi läinud – konkurendid sarnase auhinnariviga hiilata ei saa.

Ajakirjanikud hindasid Peugeot Partneri parimaks selle dünaamiliste omaduste ning tehnolahenduste eest. Ka toodi esile, et kaubik on vaikne ning turvaline. Positiivset nooti lisasid asjaolu, et auto on saadaval kahes (4,4 ja 4,75 m) kerepikkuses ning jõuallikate valik on suurepärane.

Ka lisavarustuse nimekiri on piisavalt pikk, et kõigi tarbijate meele järele olla. Tähelepanu tõmbasid kaks olulist uuendust: ülekoormuse kaitse turvaliseks laadimiseks ning taha- ja külgvaatekaamerad, mis ei jäta juhil manööverdades ühtegi pimedat nurka.

Lisaks eristub Peugeot Partner maailma esimese väikekaubikutele loodud multifunktsionaalse  i-Cockpit® juhikohaga, mis võimaldab paremat sõidukogemust.

Iga sõidukiomanik saab tellida endale sobiliku seadistusega Peugeot Partneri, mis muuhulgas hõlmab eriti karmidesse oludesse mõeldud kõrgendatud kliirensiga sõidukeid või asfaldiversioone neile, kes veedavad autos palju aega pikki vahemaid läbides.

Ja et nüüd segadust ei tekiks, siis Partner on puhtatõuline tööloom ja kaubik, selle mugavam velleke, ka pere- ja matkaautoks sobiv 5-kohaline auto kannab nime Rifter. Eelmise põlvkonna samalaadne sõiduk kandis nime Partner Tepee.

Rahvusvaheline Aasta Väikekaubiku Auhind loodi 1992. aastal. Žürii koosneb 25 autoajakirjanikust ning sõltumatute autoväljaannete kirjastajast.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.