Opel ja Peugeot panid möödunud aastal leivad ühte kappi. Armastuse esimesi vilju peaksime nägema juba järgmisel aastal: uued Peugeot 208 ja Opel Corsa ehitatakse samale platvormile. Uudis aga on hoopis see, et mõlemast autost on tulemas ka täiselektriline versioon.

Uue põlvkonna Corsa hakkab tuginema PSA CMP platvormile, samuti nagu Peugeot 208 ja sügisel avalikkuse ette jõudev uus DS (ei mingit Citroen’i, on omaette seisev mark, sportlik(um) DS).

PSA kontserni CMP moodulplatvorm võimaldab ka elektriajamite kasutamist – särtsakas Peugeot 208 ja Opel eCorsa näevad ilmavalgust eeldatavalt aastal 2020.

Kuna vahepeal on elu kõvasti edasi läinud, võib väita, et Tesla Model3 saab korraga kaks konkurenti: nii 208e kui eCorsa sõiduulatus saab olema vähemalt 300 kilomeetrit ühe laadimisega.

Platvormi jagamisega PSA aga ei piirdu: kallimale antakse kõik, mis hea, sh i-Cockpit, mida seni oleme harjunud leidma Peugeot’ uute mudelite kabiinist. Ent päris üks-ühele autod siiski välja nägema ei hakka, tootja(d) on lubanud, et Opelile jääb selle isikupära alles.

Ja ikka veel pole uudised otsas! Tuginedes soliidse briti autoväljaande infole, on oodata lõvide sepikojast Peugeot 208 GTi-versiooni, mis samuti tuleb täiselektrilisena. Ilmselt siiski on see üks optsioon, mitte ainus valik, sest Peugeot’ on aastaid hiilanud suurepäraste tavamootoritega kähkusõitjatega. Oleks tore traditsioone mitte murda vaid… no veidi uuendada.

Mis saab aga Opeli ja Vauxhalli markidest edaspidi? Üks on kindel: iirlased ostavad Opelit. Ja sakslased ka, britid aga veeretavad koju Vauxhalli. Opeli tegevjuht Michael Lohscheller kinnitas väljaandele AutoExpress, et Opel jääb saksa autoks ja Vauxhall briti autoks.

Eks me näe. Praegu tundub et tõelise armastuse esimesed viljad on magusad: 300 km särtsakalt “kuuma” anda – no see kõlab nagu hea plaan! Edasi Kentuki lõvid ja …Opel!

Allikas: AutoExpress. Tõlkis: Lena Murd. Kaanepilt: Opel

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.