Nissan Leaf sai kogemata paljastatud enne septembrikuist esmaesitlust. Norrast pärit rännumees sattus Barcelonas oma hotelliaknast juhuslikult välja vaadates peale Leafi reklaamklipi filmimisele ning kasutas võimalust toimuv üles pildistada.

Võrreldes ideeautoga näeb uus Nissan Leaf oluliselt rohkem “auto” välja. Või õigemini, on päris sarnane uuele Micrale. Millest on isegi kahju, sest tavalisena mõjuv Leaf on järjekordne tõestus, et elektriauto pole enam mingi imeasi vaid lihtsalt üks keskkonnasõbralik valikuvariant pikas mudelirivis.

Pildid uuest “paljast” Nissan Leaf elektriautost jõudsid esimesena Norra TV2 Broom-autosaate produtsentide kätte, kes need ka avaldasid. Fotodelt on näha, et Leafi saadab kaameratehnika kahurväega varustatud M-B maastur ning parasjagu on käimas tõsine kraanavõte.

Maailmas on hulk fotograafe ja ajakirjanikke, kes ongi spetsialiseerunud  uudismudelite “bongamisele”, ja on selle nimel, et saada pildile mõni kamuflaažis haruldus, nõus tundide kaupa passima kinniste uste taga ja kõrgete aedade otsas.

Nissanil on seni õnnestunud oma elektriauto uut põlvkonda suhteliselt kiivalt saladuses hoida, aga selge see, et mida lähemale ametlik esitluskuupäev, seda kärsitumaks turundusosakond, ja pole mingi saladus, et selline “saladuse lekitamine” ongi pigem osa õigeaegsest turunduskampaaniast. Tänaseks ajab soov näha milline on uus Nissan Leaf, juba üle kere sügelema.

Nüüd siis teame, et uus Leaf on sarnane Micraga või Qashqaiga kui soovite, mille ninajooni uue Leafi esiosas aimub. See-eest tagumiste tulede joon on toredasti isikupärane ning kogu auto mõjub eelkäijast märksa sportlikumana. Kui panna kõrvuti esimese põlvkonna “konnasilmadega” ümar vana ja uus Leaf, siis üks neist kahest on küll tõeline fitness-staar. Paljas Porgand, eks ole!

Elektriauto tehnilisi andmeid hoiab tootja aga kiivalt vaka all. Väikesi infokilde on siiski suure paki küljest murenenud. Uus Nissan Leaf saab entry levelil 30 kWh akupaki, mis võimaldab ühe laadimisega sõita 270 kilomeetrit ning selle kiirlaadimine toimub jätkuvalt CHAdeMO standardiga.

Kuulda on, et müügile jõuab ka 60 kWh akupakiga Leaf, mis sõiduraadiuses pakub sel juhul konkurentsi nii Chevy Boltile kui Tesla Model 3-le, läbides ühe laadimisega kaugelt üle poole tuhande kilomeetri. Nissan ei ole nõus seda spekulatsiooni ei kinnitama ega ümber lükkama.

Uus Nissan Leaf saab pardale ProPilot juhiabide paketi, mis oma omadustelt ei jää sugugi alla Tesla Autopilot – süsteemile. Erinevus on selles, et ProPiloti eest ei pea välja käima 4000 eurot lisaraha, teatud varustusest alates on see lihtsalt autol peal ja töötab.

VAATA VIDEOST KUIDAS TÖÖTAB UUE LEAFI PRO PILOT SÜSTEEM

Seda, millised saavad olema Leafi varustustasemed, kas piltidelt nähtav klaaskatus on vaikimisi disainielement või saab seda eraldi tellida ning mis on hind – me täna veel ei tea. Nissan on välja öelnud, et elektriautod on uus normaalsus ning uudsete tehnoloogiate areng ja massiline levik võimaldavad tarbija jaoks hinnataseme hoida mõistliku.

Muidugi tahame me loota, et uus Nissan Leaf on eelkäijaga võrreldes pigem odavam kui kallim, sest ostutoetust ei paku enam Eesti riik ega ka paljud teised riigid. Elektriautost kui ühest valikuvõimalusest paljude seas saame reaalsuses rääkida alles siis, kui autode hinnad muutuvad tervikuna konkurentsivõimeliseks. Nissan ütleb, et see aeg ei ole enam kaugel.

Kõik saab peagi selgeks. Ameerika Ühendriikides on uue Nissan Leafi esitluspäev määratud 5. septembrile. Eurooplased näevad autot Frankfurdi autonäitusel ja suure tõenäosusega eksklus

iivsel esitlusel enne seda.

Allikas: tootja, Broom, Jokamies

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.