blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Need on ameeriklaste arvates tänavused kümme parimat autot4 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ameerika tarbijauuringute organisatsiooni Consumer Reports uus nimekiri 2016. aasta USAs populaarsete segmentide parimatest autodest on avaldatud. Toome ära kümme parimat autot, mis tänavu ameeriklaste heakskiidu said.

Kategooria võitjaks saamiseks peab sõiduk saama parima tulemuse sõidutestis, selle töökindlus 740 000 kasutaja kajastatud probleemide põhjal peab olema tasemel, omanikud peavad olema autoga rahul ja kokkupõrketestide tulemused peavad olema head.

VÄIKEAUTO Parim väikeauto on Honda Jazz, mida Ameerikas müüakse Fiti nime all. 2016. aasta Fit sai Consumer Reportsi sõidutestis 67 punkti 100-st. Lisaks on sel eelkäijast parem kaitse õnnetuse puhul, tagurduskaamera seeriavarustuses ja vaatamata sissekostvale teemürale omanike rahulolunäitajad kõrgel.

fit

Honda Fit (Jazz)

ALLA 40 000 MAKSEV SPORTAUTO Mazda uus MX-5 sai Consumer Reportsi testides 80 punkti sajast ja võitis oma klassi arvestuses tänu oma lõbusale sõiduelamusele ja heale kütusekulu näitajale. CR sõnul on see “täiuslik valik sõiduentusiastile ja pühapäevavõidusõitjale”.

miata

Mazda MX-5 Miata

VÄIKE PEREAUTO Subaru Impreza sai testides 76-79 punkti sajast ja ära märgiti sujuv sõit ning üldine mugavus. Auto intuitiivsed valitsad, väga head kokkupõrketesti tulemused ja ruumikus aitasid klassivõidule samuti kaasa. Imprezat peetakse praktiliseks autoks, ja seda eriti lumistes tingimustes.

impreza

Subaru Impreza

KESKKLASSI AUTO USAs pikalt müügiedu maitsnud Toyota Camry, mida CR nimetas “peaaegu täiuslikuks sedaaniks”, sai 84-87 punkti sajast ja on igal aastal nautinud suurepäraseid töökindluse hindeid. Lisage sellele hea nähtavus ja kerge juhitavus, ning saategi klassivõidu. Kuigi Eestis uue Camry hankimine ei pruugi olla lihtsaim ülesanne, võib selle asemel vaadata ja proovida näiteks Corollat.

camry

Toyota Camry

VÄIKE LINNAMAASTUR Subaru Forester sai 85 punkti sajast ja edestas konkurente eeskätt oma nelikveoga lumes. Mööda ei saa vaadata heast kütusekulust, turvatestide tulemusest ja suurepärasest vaateväljast. Ära märgiti ka ruumikus ja mugav, ent kindel sõit.

forester

Subaru Forester

LUKSUS-LINNAMAASTUR Lexus RX punktisummaks jäi 77-80 punkti, ning äramärkimist väärisid vaikne ja mugav salong ning suurepärased töökindluse näitajad. 2016. aasta mudeli uus agressiivne disain ei muuda tõika, et RX on jätkuvalt väga hea luksus-linnamaastur.

rx

Lexus RX

SUUR AUTO Chevrolet Impala on üks kahest nimekirjast olevast Ameerika autost ja sai tervelt 91 punkti sajast. CR nimetab Impalat “dünaamiliseks ja mugavaks” ning annab punkte väga heade sõiduomaduste ja kindla juhitavuse eest. Sarnaselt Toyota Camryle uut Impalat Eestis salongist paraku ei saa.

impala

Chevrolet Impala

KESKMINE LINNAMAASTUR 84 punkti sajast saanud Kia Sorento edu üheks saladuseks on tugevalt üle keskmise tasemel töökindlus, samuti hea vedrustus, mis ebatasastel teedel hästi toimib. Mainiti ka sujuvat mootorit ja “imekena” salongidisaini. Sorento puhul tuuakse eraldi välja soodsa hinna eest saadavat kõrgema klassi väärilist elegantsi.

sorento

Kia Sorento

PIKAP Ford F-150 trumpideks olid väga hea töökindlus ja suurepärased kokkupõrketesti tulemused. CR andis autole 78-80 punkti sajast ka tänu ruumikale, vaiksele ja mugavale salongile. Ford F-150 ja kogu pikapide segment on muidugi puhas Ameerika, Eestis ja üldse Euroopas puhuvad veidi teised tuuled.

f150

Ford F-150

MAHTUNIVERSAAL Toyota Sienna kui äärmiselt usaldusväärne pereauto võttis võidu oma moodsate, “aktiivsele ja pidevalt ühenduses perekonnale” mõeldud omadustega. Sienna sai 78-80 punkti sajast ja komplimendi, et auto sõitvat “kui lendav vaip”. Kuigi ka Siennat Eestis salongist osta ei saa, võib alternatiiviks aga vaadata-proovida näiteks Versot.

sienna

Toyota Sienna

ACCELERISTA KOMM Kui nüüd mõned väga Ameerika asjad kõrvale jätta, on Consumer Reportsi uuringust siiski ka meil midagi lugeda. Kuigi tabelis on ilmselt testi asukohamaast tulenevalt esindatud vaid Aasia ja USA enda toodang, on üsna kindel, et Toyotat järgmiseks igapäevasõidukiks valides on raske eksida. Positiivne üllataja on aga Subaru, kes on sarnaselt Toyotale saanud lausa kahe segmendi võidu.

Allikas: Consumer Reports, Autoguide, fotod: tootjad

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

Jäta kommentaar

one × five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com