Tesla Model 3 võiks täie hooga liinidelt veereda, kui vaid pisiasjad ei takistaks…

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Teslal on olemas kõik vajalik selleks, et anda hoogu Model 3 tootmisele. Paraku asub automaatne tootmisliin valel mandril ja vales riigis – Euroopas, Saksamaal. Investorid on pisut närvilised, Elon Musk aga häirimatult rahulik.

Tesla plaanides on endiselt kuni märtsi lõpuni iga nädal toota 2500 Model 3 rahva-elektriautot. Ühendriikides asuva Reno tehase uus automaatne tootmisliin Model 3 tarbeks on valmis, aga see asub paraku Saksamaal, Grohmanni tootmisüksuses.

Elon Muski sõnutsi on plaanis tootmisliin märtsikuus laevaga Ühendriikidesse toimetada: see tuleb lahti monteerida ja toimetada Gigafactory´sse, uuesti kokku panna ja alles siis saab liini kasutama hakata.

NÄRVILISED INVESTORID, RAHULIK MUSK

Wall Streetil jälgitakse pingsalt Tesla iga liigutust. Cowen & Co analüütiku Jeffrey Osborne´i hinnangul võtab tootmisliini Ühendriikidesse laevatamine ja kokku monteerimine oma aja ning selles valguses näivad Tesla esimese kvartali eesmärgid küll äärmiselt agressiivsed.

Kahtleval seisukohal on ka Evercore ISI analüütik George Galliers, kelle sõnutsi on suur tõenäosus, et investoreid ootab ees pettumus ja murepilved Tesla ümber kasvavad, kui ei suudeta täita esimese kvartali eesmärki toota 2500 sõidukit nädalas.

Käesoleval nädalal Tesla Roadsteri avakosmosesse saatnud Elon Musk aga olukorras probleemi ei näe: ”Kui me suutsime saata Roadsteri asteroidivööle, siis peaksime suutma ära lahendada ka Model 3 tootmisprobleemid.”

Seega, don’t panic, lugupeetavad, iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem. Seniks tasub vaadata Tallinna linnapilti ja nautida siin ringi vuravaid Model S-e ja Model X-e. Ju jõuab kord ka Model 3.

Tõlkis: Lena Murd. Kaanepilt: Tesla

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.