Kolmapäev, 1. veebruar 2023
Mis toimub, Tesla? 1. jaanuari pärastlõunal põles Lõuna-Norras, Aust-Agderi maakonnas, Sundebrus maani maha Tesla Model S, mille omanik oli laadima pannud. Ükski inimene õnnetuses viga ei saanud. Politsei algatas uurimise, aga ei kiirusta õnnetuse põhjuste oletamisega.

Tesla tulekahju 1.jaan

Lõuna-Norras, väikeses Sundebrus, Brokelandsheia kiirlaadija kõrval asuva kohviku külastajad said 1. jaanuari pärastlõunal tahtmatult päris vinge uusaasta ilutulestiku tunnistajaks ning tõenäoliselt küsisid endamisi korduvalt: “Mis toimub, Tesla?”. Kell 14:29 sai kohalik päästeamet väljakutse kohviku kõrval asuva kiirlaadija juurde, kus heleda leegiga lõõmas Tesla Model S. Omanik oli auto laadima pannud ja ise asjatoimetustele läinud, autos ei viibinud õnneks ühtegi inimest.

“Saime väljakutse kell 14:29, meile öeldi, et Brokelandsheia kohviku kõrval põleb auto. Sõitsime tuletõrje-ja politseibrigaadiga välja, aga kohapeale jõudes selgus, et kiirlaadijaga ühendatud auto on täielikult maha põlenud ning meil pole seal enam midagi päästa,” sedastas päästeoperatsiooni juht Jon Kvitnes VG Nyheterile.

Tesla põles pilbasteks lehepiltNii päästjad kui kohapeal viibinud inimesed ütlesid ühest suust, et tegu on õnneliku õnnetusega, kus keegi viga ei saanud.

Politsei kuulab kõik pealtnägijad – ja neid on mitmeid – loo osas üle ning ei rutta järelduste tegemisega. Teada on, et Tesla omanik oli auto parkinud kiirlaadimisjaama juurde ja selle laadima jätnud ning ise koha pealt lahkunud. Üsna peatselt pärast seda auto ka süttis.

Tulekahju põhjused on praeguseni teadmata. Politsei sulges kasutajatele kiirlaadimisjaama, et uurida, kas tuli võis sellest alguse saada. Agderi politsei teavitas kohalikke juhtunust Twitteri kaudu: “Brokelandhseia kiirlaadimispunktis Teslasid laadida ei saa, kuniks selgitatakse juhtunu põhjusi.”

Ehkki on 1. jaanuar, ajas uudis Tesla mahapõlemisest kogu Põhjamaade meedia jalule. Rootsi Aftonbladetil õnnestus kätte saada Tesla kõneisik ja küsida temalt, mis toimub. Kõneisik vastas, et olukord on kontrolli all ning tootja hakkab juhtunut kindlasti uurima:”Mitte keegi ei saanud ju viga. Me algatame uurimise ja jagame tulemusi nii kiiresti kui võimalik.”

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Siinkohal ei hakka me spekuleerima, mis võis idüllilise Lõuna-Norra linnakese juhtumi põhjus olla. Meenutame, et 2014. aastal juhtus midagi sarnast Kanadas, kui garaaži pargitus Tesla Model S justkui heast peast põlema läks. Seega, me ka lihtsalt küsime, “mis toimub, Tesla?”

Päris kindlasti tahame teada, mis selliseid põlenguid põhjustab, sest loodetavasti on elektriautode omanikel nii palju oidu, et teiste vigadest õppida ning oma autosid sõidukorras hoida. Kurb on see lugu igal juhul, ehkki jah, õnnelik õnnetus – viga ei saanud keegi, põnevust aga said tõenäoliselt kõik, kes kohal viibisid… Omanik ehk välja arvata, aga temal on päris kindlasti korralik kindlustus.

Kui kidiseda, siis selle kallal, et Tesla kõneisik suhteliselt ülbelt vastas “keegi ei saanud ju viga!” Aga – seegi võib olla vaid ajakirjaniku võimendatud vastus. Ootame uurimise tulemused ära.

Allikas ja pildid; VG Nyheter Loe lisa ja vaata videot siit.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.