Esmaspäev, 5. juuni 2023
Müüki on tulnud tõenäoliselt maailma kalleim Volvo. Jah, seesama, mis pildil. Teravsilmad on tõenäoliselt märganud, miks sõiduki eest säärast hinda küsitakse.

Kõige kiirem ja haruldasem Volvo, millega Accelerista toimetuses sõitnud oleme, on V60 Polestar, mida toodeti koos sõsara S60 Polestariga kokku 1500 eksemplari. Uuena maksis see auto umbes 65 000 eurot, praeguseks on hinnad hoolimata haruldusest vaat et kukkunudki. Milline Volvo siis 20 miljonit USD ehk umbes 16,8 miljonit eurot maksab?

Isegi Cyan Racingu hullumeelne P1800 restomod maksab “vaid” 500 000 kanti. Kõnealune umbkallis Volvo on täiesti tavaline, mittemidagiütlev esimese põlvkonna V70.

New York Volvo V70

Hind peitub aga ajaloos. Nimelt alustati New Yorgis 70ndate lõpus kaheksakohaliste isikupärastatud, eritellimusena valmistatud numbrimärkide valmistamist. Selle hallist massist muudmoodi mitte kuidagi eristuva V70 numbriks on NEW YORK, mille müüja isa seadusemuudatuse järel endale napsas.

Sellest ajast alates on numbrit peres edasi pärandatud ning see on ehtinud mitmeid sõidukeid. Nüüd otsustas praegune omanik, et on aeg see edasi anda. Auto tuleb selle küljes kaasa!

New York numbrimärk

Arvestades, et numbrimärgid kirjaga New York on turistidele müüdava pudi-padi hulgas omal kohal, on maailma ainuke tänavalegaalne “New York – New York” numbrimärk kindlasti palju väärt.

Iseasi, kas keegi on nõus küsitud hinda maksma. Samas, kes neid edevaid New Yorgi miljardäre teab…

Foto: duPont Registry

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.