Maailma naiste aasta auto 2019 on Mazda 3, unistuste auto tiitli sai Porsche Taycan

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Maailma naiste aasta auto 2019 on Mazda 3. Holly Reichile pühendatud unistuste auto tiitli viib koju täiselektriline sportauto Porsche Taycan. WWCOTY delegatsioon andis auhinnad üle Dubai rahvusvahelisel autonäitusel.

16. novembril kuulutati Dubai rahvusvahelisel autonäitusel välja tänavused WWCOTY ehk maailma naiste aasta auto auhinna ja eri kategooriate võitjad.

Autosid hindas ühtekokku 41 nais-autoajakirjanikku 34 riigist. Eestit esindas Ylle Tampere. Mazda 3 võit teiste superfinaali jõudnud mudelite ees oli kindel: ajakirjanike hinnangul väärib Mazda 3 tiitlit, sest ühendab mitu head omadust, mida moodsalt autolt ootame: meeldiva disaini, praktilisuse, ökonoomika ja sõidetavuse.

Mazda Motori korporatiivsuhete juht Ayumu Doi ütles auhinda vastu võttes, et on sügavalt liigutatud ja tänulik, et Mazda 3 nii auväärse tiitli võitis:

“Mazda 3 uus põlvkond on tekitanud enneolematult positiivset vastukaja. Oleme loonud auto, mis on paljudele kättesaadav ja pakub kõige seda, mida tänapäeval ühelt sõidukilt oodatakse.”

Kuue kategooria võitjad teada

Lisaks WWCOTY üldvõitjale kuulutati välja ka eri kategooriate parimad autod. Mazda 3 viib lisaks naiste aasta auto tiitlile koju ka pereauto kategooriavõidu.

Kia aga sai lausa 2 karikat: parima linnaauto ja parima ökoauto omad. Ka Porsche noppis tänavu 2 auhinda: parima sportauto ja unistuste auto oma.

Parim linnaauto: Kia XCeed
Parim pereauto: Mazda 3
Parim ökoauto: Kia Soul EV
Parim luksusauto: BMW 8 Series
Parim sportauto: Porsche 911
Parim SUV/krossover: Range Rover Evoque

Holly Reichile pühendatud unistuste auto

WWCOTY ühele asutajale, Holly Reichile pühendatud unistuste auto auhinna võitis sel aastal Porsche Taycan. On aja märk, et võitja on täiselektriline sportauto: me kõik unistame paremast homsest ja elektrimobiilsus võiks olla üks võtmetest, mis helesinisesse tulevikku ukse avab.

Unistuste autoks saavad žürii liikmed märkida ühe sõiduki, mida nad tahaksid omada, kui vähegi saaksid. Ylle Tampere, WWCOTY kohtunik Eestist ütleb, et tema märkis seekord unistuste autoks Koenigsegg Jesko, auto, mida paraku ei saagi osta, sest väikeseeria müüdi tundidega läbi.

“Jesko sobib unistuste autoks ideaalselt, sest see unistus ei ole määratud täituma kui sa just ei ole õigel ajal õiges kohas. Koenigseggi puhul meeldib mulle mängida mõttega, et imeliste autode ehitajate seas on Eesti noored insenerid.”

WOW! auhind läks Citroeni majja

Tänavuse aasta autotööstuse naistegija ehk WOW! auhinna pälvis Linda Jackson, Citroëni tegevjuht. Prantsuse autotööstuse üheks innovatiivsemaks juhiks nimetatud Jackson oli auhinda vastu võttes liigutatud:

“Ma tahan seda auhinda jagada kõigi nende nais- ja meeskolleegidega, kellega olen viimasel viiel aastal teinud kõik selleks, et Citroën võiks olla moodne bränd.”

Auhinnad andis üle WWCOTY tuumik

Araabia Ühendemiraatides esindasid WWCOTY-t selle algusepanija, praegune esinaine Sandy Myhre ja kohalik žüriiliige Shereen Shabnam.

WWCOTY tiitlivõitjad tehti autonäituse elaval laval teatavaks esmakordselt organisatsiooni ajaloos. Üha rohkem on naiste häält kuulda autotööstuses ka tõsisemalt kaasa rääkimas:

“Tänavuste tulemustega võib rahul olla, tunnen headmeelt, et eri kategooriate finalistide ja võitjate palett on nii mitmekülgne. Võitjate seas on ka minu tänavusi lemmikuid,” võtab Tampere tulemused kokku.

WWCOTY 2019 finalistid ja võitjad

Loe Uku Tampere Mazda 3 proovisõidulugu siit

Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.