Maailma aasta auto 2020 on Kia Telluride, ilma tegid ka e-autod

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Maailma aasta auto 2020 uhket tiitlit kannab Kia Telluride. Pjedestaalile tõusid ka Mazda CX-30 ja Mazda3, mis pälvis ka aasta disainauto auhinna. Parimaks linnaautoks valiti täiselektriline Kia Soul. Viis medalit viis koju aga Porsche: uus Taycan pälvis aasta noobel- ja sportauto nimetuse, lisaks kiideti selle disaini. Sportautode võidurivi koosneski üksnes Porschedest.

Linnamaastur Kia Telluride sai žüriilt kiita nii efektse välimuse kui muljetavaldava praktilisuse eest – istekohti on selles lausa kaheksa. Euroopas seda paraku ei müüda. Mujalt maailmast on aga Telluride jõudnud välja teenida juba enam kui 70 aunimetust alates turuletulekust 2019. aastal.

Telluride’i jõuallikaks on 291-hobujõuline 3.8L Lambda II V6 bensiinimootor koos 8-käigulise automaatkäigukastiga ja auto on saadaval nii esi- kui nelikveolisena.

Tegemist on suurima Kia mudeliga, selle sõsaraks on Hyundai Palisade – samuti vaid USAs ja Aasia riikides müüdav hiidmaastur.

Kia noppis WCOTY konkursilt veel autasusid – täiselektriline Kia e-Soul pälvis parima linnaauto tiitli World Urban Car. Kohtunike hinnangul on 452 km sõiduulatusega e-Soul lausa ideaalne linnaauto.

Sellele järgnesid Mini Electric ja Volkswagen T-Cross. Luksuslike elektriautode seas tegi kahtlemata aga ilma Porsche Taycan – lisaks aasta noobelauto tiitlile sai see ka aasta sportauto tiitli, ja disaini eest kolmanda koha. 

Porsche jaoks oli luksusautode kategooria võit esmakordne, sportautode osas on esikohti saadud 2017, 2014, 2013, 2012 ja 2006. aastal.

Seekord ei olnud kellegi teisel finaali asja, sest esikolmikusse jõudsid ka Porsche 718 Spyder/Cayman GT4 ja Porsche 911.

World Car of the Year
Kia Telluride
Mazda CX-30
Mazda3

World Urban Car
Kia Soul EV
Mini Electric
Volkswagen T-Cross

World Luxury Car
Porsche Taycan
Mercedes Benz EQC
Porsche 911

World Performance Car
Porsche Taycan
Porsche 718 Spyder/Cayman GT4
Porsche 911

World Car Design of the Year
Mazda3
Peugeot 208
Porsche Taycan

Maailma Aasta auto auhinda antakse välja alates 2004. aastast. World Car Awards žüriisse kuulub kaheksakümmend kuus autoajakirjanikku 24 riigist.

Kaanepilt: Kia pressiruum

Jaga

2 kommentaari

  1. Andrus Loit on

    Tere, Väga sooviks lugeda meie autoajakirjanike kommentaare antud uudisele. Selle auto voorused(aga neid peab ju ometigi olema) näivad peituvat väga sügaval pinna all.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.