Hiinlaste LYNK & Co alustab Euroopa vallutamist üllatuslikult Amsterdamist, linnast, mis on tuntud oma autovastasuse poolest. Krossover 01 jõuab müügile tava- ja pistikhübriidina.

Hiina autogigandi Geely moodne bränd LYNK & Co on keskendunud elektriajamiga autode arendamisele. Nagu varasemalt lubatud, nii ka tehakse: aastal 2020 pannakse Euroopas jalg maha. Konkurentide valmisel tagasi ei hoita: ettevõte on lubanud Volkswagenile tuule alla teha.

Algust tehakse autovastasuse poolest tuntud Amstrerdamis, kus suur osa linlastest esmase liiklemisvahendina eelistab jalgratast. Autobrändidest on popid Volkswagen ja Tesla. Seega on hiinlastel kaks suurt väljakutset ja kui hollandlaste pead õnnestub LYNK & Co poole pöörata, on muu Euroopaga juba lihtsam.

LYNK & Co on oma algseid plaane pidanud siiski üsna palju muutma: paistab, et enne 2020. aasta lõppu siiski midagi põhjapanevat Euroopas veel toimuma ei hakka.

Põhjuseks on Volvo XC40 nunnumaasturi totaalne menu, mis võtab ära kogu Ghenti tehase tootmismahu. See tähendab, et 01 krossovereid tuleb eurooplastele toota Hiinas ja need siis laevateid mööda näiteks Rotterdami sadamasse parvetada. Amsterdam paistab veelgi loogilisema valikuna.

Pisukese petukaubana tundub ka see elektriajami lugu: lubati ju LYNK & Co elektriautot, aga tuleb hoopis tava- ja pistikhübriid. Tegevjuht Alain Visser ütles intervjuus Electrive’ile, et täiselektriline 01 tuleb kindlasti. Aga pole teada, millal täpselt.

See-eest on oodata autode finantseerimisel moodsaid mobiilsusskeeme: liisimise või kasutusrendi kõrval saab LYNK & Co linnamaasturi võtta ka lühirenti, ettevõte hakkab pakkuma sel puhul oma teenuspaketti.

Kuidas see täpselt välja näeb ning kui palju on Euroopas huvilisi, näitab aeg. Jagamismajandusel on valukohti, mida ei ole tänaseni keegi adekvaatselt suutnud lahendada: näiteks, kas te tahaksite mõnda aega “omada” 01 krossoverit, millega on enne sõitnud sada erinevat, teile tundmatut inimest?

Seda, et brändi Euroopasse toomisel valitseb kerge peataolek, kinnitab Alain Visseri poetatud naljakas võrdlus: “LYNK & Co on rohkem kui Spotify, selle vahega, et jätkame ka CD-plaatide müümist.”

Elämä on laiffia, tõepoolest. Eesti ettevõtte Euroopa-plaanidesse ei kuulu. Vähemalt mitte lähiaastatel.

Pildid: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.