Neljapäev, 5. oktoober 2023
Uue põlvkonna Opel Corsa ja eriti selle elektriline versioon Corsa-e on noppinud järjest erinevaid auhindu. Äsja anti sellele üle Euroopa üks tähtsamatest priisidest – Kuldne Rooliratas. Corsa-e sai ratta enda kätte väikeautode klassis. 

Opel Corsa-e tegi võistlusel Kuldne Rooliratas puhta töö, jättes ülejäänud väikeklassis konkureerinud sõidukid endast kaugele maha.

Võistlusel tõsteti esile väikeklassi elektriauto praktilisust ja ökonoomsust. See võitis nii Auto Bildi kui ka Bild am Sonntagi ajakirjade lugejate ning asjatundjate ja ka suunamudijate südamed.

Võistlusel Kuldne Rooliratas tuleb konkurentidel ületada kaks takistust: esiteks valivad ajakirjade lugejad finaali kolm oma lemmikut igas etteantud kategoorias – Opel Corsa-e võttis mõõtu väikeklassi autode seas.

Kui segmentide parimat teada, paneb ajakirjanikest, võidu- ja rallisõitjatest, autoasjatundjatest ja kuulsustestki koosnev žürii finaali jõudnud sõidukid proovile DEKRA Lausitzringi võidusõidurajal.

Omas klassis edestas Opel Corsa-e selgelt kõiki tugevaid rivaale. Corsa-e pakub uusimat elektriautonduse alal ning 100 kW (136 hj) võimsust ja 260 Nm pöördemomenti on saadaval koheselt kiirenduspedaali vajutades.

Kuni 337-kilomeetrise sõiduulatusega (WLTP) on vilgas viiekohaline väikeauto igati sobilik argipäevasteks ning ka pisut pikemateks sõitudeks (näiteks meil siin Eestis). 

100kW alalisvoolulaadijaga saab 50 kWh aku laadida 30 minutiga 80-protsendise täituvuseni. Opel Corsa-e on valmis kõigiks laadimisvõimalusteks – olemas on kodune seinalaadija, aga kasutada võib ka tavapistikut. Ning muidugi sobivad avalikud kiired ja keskkiired laadijad. 

Opel Corsa on varasemalt pälvinud AUTOBEST’i „Best Buy Car of Europe 2020“ tiitli. Saksamaal võitis Corsa „Firmenwagen des Jahres“ tiitli kompaktautode kategoorias.

Auto Bild ja Computer Bild andsid uuele Opeli mudelile auhinna „Connected Car Award 2019“. Opel Corsa-e on kaheksateistkümnes Opeli mudel, mis on võitnud Kuldse Rooliratta, jätkates sellega pikaajalist traditsiooni.

Opel Corsa-e käes on 2020. aasta Kuldne Rooliratas

Allikas: Opeli pressituba

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.