Joe Biden plaanib USA föderaalvalitsuse autopargi elektriautode vastu vahetada

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ameerika Ühendriikide föderaalvalitsuse käsutuses on 645 000 sõidukist koosnev autopark. President Joe Biden plaanib sõidukid täies ulatuses asendada USA-s toodetud elektriautodega.

USA föderaalvalitsus haldab 2020. aasta andmete kohaselt 645 000 sõidukist koosnevat autoparki, millest 413 000 on veoautod (272 000 kergveokit, 102 000 keskmise kandevõimega veokit ja 39 000 raskeveokit). 224 000 masinat on sõiduautod, 8000 aga bussid ning päästeteenistuse masinad.

Teistpidi lähenedes jaotuvad masinad 225 000 postisõidukiks, 175 000 militaarmasinaks ja 245 000 tsiviilkasutuses sõidukiks. Lahingumasinaid elektrifitseerimine ei puuduta.

USA postiteenistus otsib endale juba aastast 2015 uusi sõidukeid, kuid protsess on venima jäänud. Seetõttu on kasutusel ka üle mõistlikkuse piiri vananenud Grumman LLV sõidukid, mil viimasel ajal komme põlema minna. Lauale on jäänud vaid kolm pakkujat ning USA firma Workhorse on ainus, kes täiselektrilist postiautot pakub.

Muude detailide osas täpsemad andmed puuduvad – millal alustatakse, millal lõpule viiakse, kes toodab, palju valitsusele maksma läheb jne. Tegu on suure initsiatiiviga, et stimuleerida USA oma tootmist – pandeemia tõttu kadus tootmissektoris 540 000 töökohta. Uus plaan peaks looma vähemalt miljon uut töökohta auto- ja energiatööstuses.

Bideni valitsus plaanib tagai pöörata Trumpi administratsiooni otsuse muuta leebemaks föderaalvalitsuse autopargi kütusesäästlikkuse lävend. Lisaks plaanitakse üle riigi rajada pool miljonit uut elektriautode laadimisjaama.

Hiiglaslike investeeringute tegemise rahastamiseks ei ole välistatud maksutõusu. Laual on ka idee kehtestada senise kütusemaksu asemel uus maks, mis põhineb sõiduki läbisõidul.

Foto: Workhorse

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.