Porsche peatas USA-s teatud vanemate mudelite müügi, kuna need ei vasta heitmenormidele. Mõjutatud masinad jäävad ajavahemikku 2012-2016 ning kõigil on üks ühine lüli – Sport Chrono pakett.

Porsche esindajad rõhutavad, et probleem ei puuduta uusi, hetkel toodetavaid mudeleid, seega uute sportautode ostjad muretsema ei pea.

Kõnealusteks mudeliteks on 2012-2016 Boxster, Cayman, Panamera, Cayenne ja 911. Kuigi kõigil autodel, mis heitmenormidele ei vasta, on valikuline Sport Chrono pakett, ei ole siiski kõik masinad mõjutatud. Porsche kõneisik kinnitas, et kogu segadus vajab tõsisemat uurimist ning katseid tuleb teha kõigi mudelite derivatiividega.

Kuni olukorda selgust luuakse, ei jäänud Porschel muud üle kui käskida esindustel peatada kõigi selle ajavahemiku nimetatud mudelite müük. Selleks puhuks on USA-s kasutusel spetsiaalne stop-sale käsk, mille võib välja anda nii föderaalvalitsus kui tootja. Müük peatatakse, kuni defektid on kõrvaldatud.

Porsche sõnutsi pole olukorras tarbijatele midagi traagilist – esindused ostavad kasutatud autosid nagu ennegi ning ka mõjutatud masinad, mis eelnevalt klientidele müüdud, on sõitmiseks täiesti ohutud. Juba käib töö tarkvarauuenduse kallal, mis vea kõrvaldaks.

Nimelt on seni testimise käigus tuvastatud, et lubatust suuremat NOx-ühendite hulka eritavad autod püsivad Normal ja Sport sõidurežiimides täiesti lubatu piires, kuid probleem ilmneb kõige kangemas, Sport Plus režiimis.

Porsche on ka eelnevalt heitmeskandaalidesse sattunud ning suuri trahve maksma pidanud. Audi arendatud ning ka Macani, Cayenne’i ja Panamera aiste vahel kasutatud kolmeliitrine V6 turbodiisel oli suuresti põhjuseks, miks Porsche teatas 2018. aastal plaanist diislitest täielikult loobuda, et elektrile ja hübriididele keskenduda.

Foto: Porsche

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.