Neljapäev, 28. märts 2024
Soome kindlustusselts POP koos uuringufirmaga M3 Research viisid läbi küsitluse, et selgitada välja, kuidas reageerivad naised ja mehed sõidu ajal autoga juhtunud viperustele. Küsitluses osales tuhat, 18-65-aastast inimest üle kogu Soome. Tulemusi analüüsides jõudis uuringufirma järeldusele, et mehed ja naised reageerivad olukorras, kus auto sõitja teele jätab, täiesti erinevalt.

[dropcap]ABIKAASA, AITA! [/dropcap] 44% ehk peaaegu pool küsitluses osalenud naistest vastas, et juhul, kui nad autoga teele jäävad, loodavad nad mehe abile. Kõigepealt helistavad nad oma mehele. Kui mees ei vasta või meest ei ole, helistavad need naised oma isale, pojale või tuttavale. Kõigest 18% naistest vastas, et nad püüavad ise viga välja selgitada. 13% õrnema soo esindajatest teeb esimese kõne autoabisse, et tellida puksiir.

[dropcap]MEES SAAB ISE! [/dropcap] Mehed seevastu väljendasid valmisolekut, olukorraga ise toime tulla. Kui auto jätab teele, siis ligi kolmandik meestest hakkab kõigepealt ise viga otsima ja kasutab selleks ka auto kasutusjuhendi abi. Iga neljas vastanud mehest teeks esimese kõne puksiirile. Selles etapis ei helista enamus mehi veel oma abikaasale vaid nad püüavad olukorda ise lahendada. Kõigest neli protsenti meestest vastas, et nad helistavad kõigepealt naisele ja alles siis asuvad olukorda lahendama.

[dropcap]HAKKAJAD SEENIORID [/dropcap] Huvitava lisaväärtusena toob uuringufirma kokkuvõttes välja eri vanusegruppide erineva käitumismustri. Nooremad inimesed helistavad kõigepealt abikaasale, rohkem kui pool üle 60-aastastest vastas, et proovivad viga ise leida või helistavad puksiirile. Soliidses eas inimestest (peamiselt naised) vaid 14% vastas, et nad helistaksid kõigepealt abikaasale.

IMG_2150Allikas: M3 Research Finland, POP Vakuutus, Kauppalehti, Statistikaamet

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap] Huvitav oleks teada, millised oleksid sarnase uuringu tulemused Eestis? Eriti tahaks teada saada, mida teeksid krapsakad vanaemad, kui nad autoga teele juhtuvad jääma? Eesti mehe keskmine eluiga on Statistikaameti viimastel andmetel peaaegu 73 aastat. Seega poleks see ju sugugi võimatu, et vanaema võtabki esimese kõne katki läinud tranduleti juurest vanaisale. Üks ehe eesti vanaisa aga tõttab kohale, tunked seljas ja taskutes mutrivõtmed ja õlikann.

Palume oma lugejatel siinkohal ausalt vastata, mida teeksite teie, kui auto ootamatult töölepingu lõpetab? Me ei saa vastajate seast eristada mehi ja naisi, aga saame kujundada mingi üldpildi eesti autoomanikest: kas oleme käpardid või suudame teha peedist pesumasina?

[socialpoll id=”[socialpoll id=”2311210″]

KOMMENTEERI SIIN