Hyundai kutsub USA-s ja Kanadas tagasi 390 000 sõidukit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Hyundai kutsub kahe erineva probleemi tõttu USA-s ja Kanadas tagasi 390 000 sõiduautot. Mõlemad vead võivad halvemal juhul lõppeda tulekahjuga.

Kõige rohkem kutsuti tagasi 2013-2015 mudeliaasta Santa Fe Sport linnamaastureid – tervelt 203 000. Nendel autodel võib pidurivedelik ABS-i juhtaju peale lekkida, põhjustades lühise ja tulekahju. USA liiklusohutuse eest vastutav organ NHTSA soovitab mõjutatud masinad parkida õue ning ehitistest eemale, kuni probleem on lahendatud.

Mõjutatud sõidukite omanikke teavitatakse juunis ning esindus vahetab välja kaitsme ja vajadusel ka ABS-i juhtaju. Ainuüksi USA-s on see probleem põhjustanud 18 tulekahju, viga pole keegi saanud.

Teine tagasikutsumine puudutab 2019 ja 2020 Elantra (187 000 tk) ning 2019-2021 Kona ja Velosteri mudeleid, millel on 2-liitrine mootor. On võimalik, et nende mootorite kolvirõngad pole korralikult kuumtöödeldud, mis võib viia mootori enneaegse kulumise, õlilekete ja tulekahjuni.

See puudujääk on põhjustanud 5 tulekahju. Esindused kontrollivad mootorit ning asendavad selle vajadusel. Lisaks paigaldatakse tundlikum kolvimüra tuvastav tarkvara. Mõjutatud sõidukite omanikke teavitatakse juuni lõpus.

Elantra on muudel turgudel tuntud kui i30 Sedan ning Eestis seda ei müüda. Velosterit Euroopas ei saa ning ühelgi meil saadaoleval mudelil ei pakuta ka 2-liitrist mootorit, seega tagasikutsumise teisest poolest peaks eestlased pääsema. Hyundai Santa Fe Sporte seevastu leidub ning nende omanikud peavad vastavat infot ootama esindustelt.

Foto: Hyundai Santa Fe 2018

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.