Volvo põimub järjest rohkem emafirmaga: sel nädalal avalikustati esimene Geely mudel, mis kasutab rootslaste valmistatud hübriidajamit. Pistikhübriid Geely Borui GE jõuab Hiinas müügile sel suvel ent tootja siht on autot müüa ka üleilmselt.

Kuni siiani oleme Volvo ja Geely koostööst kuulnud Lynk & Co vahendusel. 9. aprillil esitletud Geely Borui GE pistikhübriidiga seoses andsid hiinlased viisaka vihje, et auto jõuallikas on disainitud “Euroopa uurimis- ja arendusüksuses.”

Teisisõnu, klassikaliselt eht-Volvoliku disainiga sedaani jõuallikas tuleb otse Volvo tehasest ning on seesama, mida kasutavad nii Volvo XC40 nunnumaastur kui Lynk & Co 01 ja 02 mudelid.

DIGIVIDIN RUULIB

Geely Borui GE on sisuliselt 2015. aastal tootmisse jõudnud Borui EC9 mudelivärskendus: lisaks rootslaste hübriidajamile on sel uuendatud esiosa ning lisatud sõitjateruumi digividinaid, mis peaksid süvendama muljet eriti keskkonnasõbralikust autost.

Auto teljevahet on kasvatatud 20 mm (2870 mm) ja kogupikkust 30 mm (4986 mm). Välist ilmet lisavad moodsad leed-tuled, mis üldvaates meenutavad Volvo eelmiste põlvkondade disaini. Hübriidajamiga auto on ära tuntav ka parema esitiiva juures paikneva laadimisluugi järgi.

GE sõitjateruumis valitseb aga tõeline tulevikuihalus: siin on (Rootsi) disaineritel lastud toimetada oma soovide järele ning varasema Boruiga ei seo uustulnukat põhimõtteliselt miski.

12.3-tolline digidisplei voolab üle armatuuri, vangistades pimedas pilku plinkivate dioodide mustritega. Keskkonsool on moduleeritud kinni püüdma kõik vidinad, mis kasutajal käes juhtuvad olema. Seal on ka juhtmeta laadimise sahtel nuhvlile. Ühenduvus ja silmailu kõigepealt.

PEKINGIST OOTAME VEEL UUDISEID

Borui GE esimene üldrahvalik etteaste toimub aprilli lõpus Pekingi autonäitusel. Tõenäoliselt on koos mudelitutvustusega oodata uudist, mis kinnitab kuuldusi Volvo mõjuvälja laienemisest emafirmas: tulevikus peaks Geely uute hübriid- ja elektriautode aluseks olema CMA platvorm, sama, millele ehitavad oma kompaktmudeleid Lynk & Co ja Volvo.

Geely Borui GE jõuallikaks on Volvo 3-silindriline 1.5-liitrine turbomootor, mil võimsust 156 hj ning sellele lisaks elektriajam. Käiguvahetusena kasutatakse kahe siduriga seitsmeastmelist robotkasti.

Liitium-ioonaku on paigutatud kesktunnelisse ning tootja väitel on puhta elektriga võimalik sõita kuni 60 km, mis peaks olema täiesti pädev sõiduraadius linlase tööpäeva mõistes.Auto kütusekulu on paberite järgi vaid 1,5-liitrit 100 km kohta.

Tootja lubab, et Hiinas saavad esimesed eeltellijad oma Volvo-Geely sedaani kätte juba tänavu juulis, laiemalt jõuab Borui GE (venelaste kõnepruugis “vorui” (varasta)) müügile kuu hiljem. Ja tõesti, Venemaal ning Aasias autot juba oodatakse. Tõenäoliselt oodataks ka Euroopas, sest GE hind on üsna soodne, alates umbes 20 000 eurost.

Allikas ja meedia: Geely

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.