Reede, 1. märts 2024
Soomlaste uhkus, lennufirma Finnair ei pea paljuks Eesti reisijaid aegsasti teavitada uutest lennusihtkohtadest: 2018. aasta suvel avatakse kaks uut liini Norra suunal. Tromsø ja Bergen on ühe lühikese lisaühendusega Tallinnast edaspidi nüüd ka meil käeulatuses.

Uued liinid Helsingist Tromsøsse ja Bergenisse on osa Finnairi kasvustrateegiast. Uusi liine hakkab uue Embraer 190 E2 lennukiga opereerima Norra lennufirma Wideroe. Reisijaid saavad lennata Bergenist Helsingisse kuuel korral nädalas. Samuti jätkuvad Finnairi lennud Bergenisse läbi Stockholmi.

[wiki base=”ET”]Arktika[/wiki] väravaks kutsutav sadamalinn Tromsø asub Norra põhjarannikul. Loodusturistidele on Tromsø tuttav vaalavaatluse kohana ja virmaliste pealinnana, aga tegevust jagub siin kõigile Norra-huvilistele. Lende Tromsø ja Helsingi vahel teenindatakse kord nädalas laupäeviti.

[wiki base=”ET”]Norra [/wiki]suuruselt teine linn Bergen asub Atlandi ookeani rannikul ja on ümbritsetud seitsme mäega. Linna teatakse tema väikelinna võlu, hingematva maastiku ja suurepärase fjordide uudistamise võimaluse poolest.

Nii Bergen kui Tromsø on Norra rannikuäärsel alal sadamateks populaarsetele Hurtigruten kruiisidele. “Suurim rõõm on pakkuda meie reisijatele uusi otselende Norrasse lisaks Oslole ka Bergeni ja Tromsø näol,” avaldas heameelt Finnairi Ida-Euroopa ja Balti regiooni juht Arunas Skuja.

“Põhjamaade vastu tuntakse üha enam huvi meie Aasia klientide seas, kes on Finnairi kasvustrateegias olulisel kohal. Ühtlasi näen avatavate liinide näol häid võimalusi eestlastele avastamaks Norrat ning ka norrakatele nautimaks Tallinna,” lisas Skuja.

Vaata siit lisa

Allikas: Finnair, kaanepilt: Embraer

KOMMENTEERI SIIN