Tesla hakkab Model 3 elektriautosid Euroopasse tarnima Hiina tehasest. Esimesed autod peaksid Hiinast kohale jõudma veel enne oktoobri lõppu.

Maailma kuulsaimal elektriautotootjal on Model 3-ga käed-jalad tööd täis: kõigile soovijatele California tehases toodetud sõidukeid ei jätku. Suurima ampsu saab koduturg Ühendriikides, kus Model 3 nõudlus on ootamatult kõrge – Model S on troonilt tõugatud ning ka Model X müügimahud on langenud, sest oodatakse uut Y-d.

Tesla Shanghai tehases valmivad Model 3-d tarnitakse kümnekonnale Euroopa sihtturule, nende seas Saksa- ja Prantsusmaale, Itaaliasse ja Šveitsi. Tesla tunnistab, et ei suuda Vana Maailma isu rahuldada, kuna suurem osa toodangust müüakse USA-s. 

Shanghais alustati Teslade tootmisega mullu detsembris ning aastane tootmisvõimsus küündib 150 000 autoni – mahte aga suurendatakse, sest Hiinas on Tesla, olenemata kohapealsest rohkest mudelivalikust, kõige popim elektriautobränd. 

Tesla planeerib oma Euroopa tootmisüksuse rajada Saksamaale, Berliini lähistele. Seega võivad eurooplased üsna pea oma Tesla saada lähemalt kui seda on Hiina või Ühendriigid. Millal see täpselt aga juhtub, pole veel teada. 

Hiinas toodab Euroopa jaoks autosid ka Rootsi autotootja Volvo ning BMW sealsest tootmisüksusest hakkavad peagi Vanasse Maailma tulema uued iX-3 elektriautod.

Seega pole uudis Tesla “hiinastumisest” teab mis üllatus vaid üleilmastumisega kaasnev loomulik nähe – Tesla kinnitab, et sõltumata tootmiskohast on Model 3 ikka ja alati ühesugune, äge ja kärme elektriauto.

Allikad: Chinanews.net, Reuters

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.